Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Tematy dotyczące tylko Street Workout-u.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: moja historia treningowa + obwód do oceny

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/15 13:44 #59643

• matthan
  • matthan Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 42
  • Oklaski: 4
Boa_constrictor napisał:
Mam jedno głupie pytanie: czy mogę przypakować bez użycia ciężarów? Zamiast używać ciężarów wolałbym poszukiwać coraz to bardziej wymagających wariantów ćwiczeń. Nie chcę kupować podpinanych ciężarów, gum, itp. Street workout pierwotnie spodobał mi się m.in. właśnie dlatego, że jak zrozumiałem, nie wymaga użycia specjalistycznych sprzętów. Ludzie przecież robią human flag na drogowskazie, jak wyjadę na odludzie, będę się podciągał na gałęzi, a jak mnie w jakiejś kwarantannie zamkną, będę robił cuda na poręczy od schodów--zrozumiałem pierwotnie, że na tym street workout polega.

Nie myślałem przy tym, by jakoś mocno się napakowywać--chcę po prostu fajnie wyglądać i tyle. No ale zaczyna mnie to wciągać i zaczynają mi się marzyć te "cuda na drążku". Wystarczy mi ćwiczyć i wyglądać jak Hannibal for King i nie zauważyłem, by stosował dodatkowy ciężar. Nie wiem, jak nazwać większość ćwiczeń, które wykonuje ten gość, ale jak się trochę wzmocnię, postaram się je wykonywać. On jednak robi np. z 40 nożyc we front leverze, a to więcej niż 10 powtórzeń, po czym płynnie przechodzi w kolejne ćwiczenie. Nieźle to wygląda. Pompuje gdzieś tyle co ja.

Jak sam napisałeś, że taki Hanilab dobrze wygląda i nie stosuje ciężarów to tak jest.
Ale na pewno ilość czasu poświęconego na treningi jest większa.
Jest kilka zasad których trzeba się trzymać i pewnie się uda.
Trzymanie Kcal,
ilość białka (2x masa docelowa ciała/g)
sen,
trening hipertroficzny - włąsnie stosując trudniejsze warianty ćwiczeń
i t d :woohoo:

Zerknij na załącznik...
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/15 14:22 #59647

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Kalistenika - Moja Pasja
  • Podziękowania: 83
  • Oklaski: 11
Hannibal wygląda zajebiście tylko, że on ćwiczy SW ponad 15 lat pewnie i jest czarnoskóry a podobno czarni mają lepszy potencjał do rozbudowania masy mięśniowej ale genetykiem nie jestem to tylko piszę co słyszałem. Robiąc elementy tak jak wyżej napisałeś to też będziesz mieć dobrą sylwetkę bo do elementów też się robi bazę, czyli ćwiczenia wzmacniające pod dany element.
MAXY WYTRZYMAŁOŚCIOWE:

Pompki - 64
Podciąganie nachwytem - 20
Dipy - 40

MAXY SIŁOWE:
Dip - 40 kg
Podciągnięcie nachwytem - 35 kg

Instagram: www.instagram.com/prze.m3k_/

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/15 15:24 #59652

Mi się wydaje, że Hannibal ćwiczy po prostu jakoś inaczej, tj. robi trudne odmiany ćwiczeń. Są chyba różne gałęzie street workoutu; niektórzy np. bardzo dużo się huśtają i skaczą na drążku, a inni jak Hannibal głównie cisną powtórzenia z bardzo statycznym ciałem.

Spróbuję robić np. takie dwa typy pompek, 1:20 i 1:44: pompki

Tabelka fajna.

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/15 15:39 #59653

• Virl3x
  • Virl3x Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Kalistenika - Moja Pasja
  • Podziękowania: 83
  • Oklaski: 11
Te pompki głownie na triceps są i są bardzo dobre bo praktycznie to izoluje. Ja jak takie robię to tylko triceps czuję.
MAXY WYTRZYMAŁOŚCIOWE:

Pompki - 64
Podciąganie nachwytem - 20
Dipy - 40

MAXY SIŁOWE:
Dip - 40 kg
Podciągnięcie nachwytem - 35 kg

Instagram: www.instagram.com/prze.m3k_/

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/15 15:45 #59654

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 74
  • Oklaski: 10
Boa_constrictor napisał:
Mam jedno głupie pytanie: czy mogę przypakować bez użycia ciężarów? Zamiast używać ciężarów wolałbym poszukiwać coraz to bardziej wymagających wariantów ćwiczeń.

Możesz, ale do pewnego stopnia. Mięśnie mają pokonywać opór. Nie wiedzą czy dźwigasz ciężar zewnętrzny czy swoje ciało. Ale jeżeli Twoim celem jest masa mięśniowa to po prostu po jakimś czasie będziesz miał problem z dużymi partiami mięśni. Utrudnianie ćwiczeń w kalistenice często polega właśnie na przeniesieniu głównej pracy z dużej partii mięśniowej na mniejszą.
Samą kalisteniką można zbudować fają sylwetkę, mi się to akurat - atletyczna ale szczupła sylwetka (zwłaszcza przy twojej budowie). Jeżeli jednak tak pociąga cię rozmiar to w pewnym punkcie będziesz musiał dołożyć ciężar. Przy czym duża masa mięśniowa wcale nie jest taka zdrowa (nawet zbudowana naturalnie).

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/15 16:11 #59655

drake napisał:
Boa_constrictor napisał:
Mam jedno głupie pytanie: czy mogę przypakować bez użycia ciężarów? Zamiast używać ciężarów wolałbym poszukiwać coraz to bardziej wymagających wariantów ćwiczeń.

Możesz, ale do pewnego stopnia. Mięśnie mają pokonywać opór. Nie wiedzą czy dźwigasz ciężar zewnętrzny czy swoje ciało. Ale jeżeli Twoim celem jest masa mięśniowa to po prostu po jakimś czasie będziesz miał problem z dużymi partiami mięśni. Utrudnianie ćwiczeń w kalistenice często polega właśnie na przeniesieniu głównej pracy z dużej partii mięśniowej na mniejszą.
Czyli jak rozumiem będę chudzielcem z wielkimi tricepsami. :lol:

drake napisał:
Samą kalisteniką można zbudować fają sylwetkę, mi się to akurat - atletyczna ale szczupła sylwetka (zwłaszcza przy twojej budowie). Jeżeli jednak tak pociąga cię rozmiar to w pewnym punkcie będziesz musiał dołożyć ciężar. Przy czym duża masa mięśniowa wcale nie jest taka zdrowa (nawet zbudowana naturalnie).
Być może to mi wystarczy. W każdym wypadku zapewne przez najbliższy rok bez ciężarów się obejdę. W końcu na dzień dzisiejszy robię tylko 5 podciągnięć. tymczasem zwykłe pompki postaram się dziś częściowo zastąpić tymi tricepsowymi spod linka--zobaczę jak mi z nimi pójdzie. No i dziś podejście do dragon flag.

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/15 16:37 #59657

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 74
  • Oklaski: 10
Na masę rób głównie ćwiczenia wielostawowe - podciągnięcia, dipy, przysiady, pompki pike, jeżlei zwykłe pompki są dla ciebie za łatwe to spróbuj raczej archerów, czy głową w dół, możesz spróbować też tzw. odwrócony martwy ciąg na drążku. A takie pompki na triceps, to sobie ewentualnie możesz na dobicie na koniec wrzucać - podstawą mają być ćwiczenia angażujące największe mięśnie.

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/15 16:47 #59658

Jak pisałem, ja robię głównie pompki z głową w dole, a nogami na podwyższeniu opartymi na drążku na wysokości metra lub więcej. To tak jakby w staniu na rękach, z tym, że stopy na drążku jakimś podpieram.

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/15 19:54 #59660

Być może dziennik treningowy powinienem założyć w osobnym wątku, ale nie chce mi się każdego ćwiczenia notować w czasie treningu. Jestem już po treningu i po posiłku potreningowym. Dziś miałem jakby niewiele sił, jak również trochę lżejszy zrobiłem sobie ten trening.

Na początku 5 podciągnięć w chwycie neutralnym. Potem 19 pompek diamentowych z rękoma na wysokości pępka (to nie był absolutny max). Potem poszło z ćwiczeniami słabiej...

Z nowych ćwiczeń po raz pierwszy spróbowałem podciągnięcia australijskie. Zrobiłem je w poziomie (drążek gdzieś na metrze), 3 serie po 12 powtórzeń każde i było to blisko maxa, przy czym robiąc australijskie byłem już lekko zmęczony po zwykłych podciągnięciach w pionie. W tych australijskich mocno czułem plecy w górnej połowie. Chyba następnym razem spróbuję ustawić nogi ponad głową na kolejnym drążku.

Próbowałem po raz pierwszy zrobić dragon flag. Położyłem się na plecach chwytając rękoma za głową niski drążek przy ziemi. Zrobiłem na parę sposobów parę prób uniesienia ciała. Czułem, że uniósłbym ciało, ale musiałbym bardzo dźwignąć w górnej części placów i czułem, że nie powinienem tego próbować. Także odpuszczam dragon flag póki nie wzmocnię pleców w jakiś inny sposób, bo serio boję się, że sobie coś zrobię.

Pompek z linku na tricepsa nie dałem rady ani jednej zrobić, przy czym próbowałem pod koniec treningu, gdy byłem zmęczony.

Ogólnie ciężko jest mi robić stały obwód, ponieważ w jednych ćwiczeniach wysiadam prędzej niż w innych. Dziś najwięcej siły miałem do pompek typu Marines. Wciąż robiłem po 6 pompek Marines gdy diamentowych nie mogłem już zrobić ani jednej.

Pompek z ekstremalnie szerokim rozstawem rąk i nogami na wysokości ponad 1 metra chyba tylko 3 serie zrobiłem, czyli ze 3-krotnie mniej niż zazwyczaj robię. Skończyłem, gdy miałem siły na kilkanaście powtórzeń.

Mam problem z wymachem nóg wisząc na drążku i to nie tyle przez słaby brzuch, co przez słabe ręce--nie mogę długo wisieć. Z kolei wiszenie na drążku spokojne i bez ruchu szło mi całkiem nieźle, ale dopiero z chwilą gdy postarałem się medytować, gdyż bez medytacji bardzo bolało.

Wyszedłem z placu, gdy pozostały mi siły na tylko 3 pompki Marines i jedno podciągnięcie pionowe.

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/16 16:46 #59686

Zaktualizowałem obwód. Nowy wygląda następująco:

1. burpees

rozgrzewka całego ciała + główne ćwiczenie nóg

2. wspinaczka po sznurze do góry i w dół

dalsza część rozgrzewki + mięśnie całego ciała

3. pompki typu diamentowego z rękoma na wysokości pępka

triceps + ramię + core

4. progresja do straddle planche

core

5. pseudo planche push ups

biceps + core

6. podciągnięcia australijskie na nadchwycie

plecy

7. pompki z ekstremalnie szerokim rozstawem rąk, głową w dole i nogami w górze na wysokości ok. 1 metra

obręcz barkowa

8. podciągnięcia pionowe chwytem neutralnym

biceps

9. pompki typu U.S. Marine Corps

trudniejsze od klasycznych, ale prostsze od diamentowych spod pępka

10. zwis na drążku w nadchwycie w medytacji

zwiększenie wytrzymałości przed cudami na drążku

moja historia treningowa + obwód do oceny 2020/09/20 17:19 #59836

Chyba porzucam pomysł jakiegokolwiek obwodu. Zwyczajnie potrzebuję sobie skomponować zestaw ćwiczeń i je wykonywać w chaotycznej kolejności.

Niestety nie mam już sznura do wspinaczki, bo komuś przeszkadzało, że był sznur. Dobrze, że drążki ciężej jest poskręcać lub pozrywać, więc jeszcze stoją.

Rozwiązałem za to problem dipów - nie mam w pobliżu podwójnych poręczy, ale mam słupki (trochę zepsute), na których dipy da się robić. Spróbowałem z dipami delikatnie póki co, ale dobrze idą i bez zwiększonych zakwasów, więc będę cisnął do upadłego.

Ostatnio z nowych ćwiczeń wykonuję:

- pseudo planche push ups
- dragon walk push ups (póki co opanowuję ruch, ale to ćwiczenie wygląda na pożyteczne dla ciała)
- hollow hold flutter kicks (trochę za lekkie to ćwiczenie)

Mam parę pytań, ale to chyba w innych wątkach.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Firentis

facebook

Wyznaczaj sobie cele i dąż do nich,
osiągnięty cel da Ci dalszą motywację,
a droga którą będziesz podążał, by go osiągnąć, da ci siłę.

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Swing to back / front combo

Trochę dynamiki od Sebastiana.

Tutorial nr #25

Więcej…

Fit & Sport Show ? największe wydarzenie dla ludzi kochających sport i zdrowie

Już niebawem, w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się pierwsza edycja targów dla aktywnych: Fit & Sport Show. Fit & Sport Show to impreza dla wszystkich ludzi ceniących sobie aktywny styl życia. Jeśli w weekend 15-16 listopada 2014 r. nie musicie ratować świata, przed jakimś kosmicznym zagrożeniem, to nie szukajcie innych wymówek. Po prostu musicie się zjawić...

Więcej…

Szkoła na drążku 9 i 10

Dzisiaj zaprezentujemy dwa bardzo zbliżone do siebie triki, dzięki którym można `dosyć łatwo` przejść ze zwisu swobodnego do pozycji siedzącej na drążku. Wejście Hiszpańskie i Wejście Księcia...

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.