Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszystko na temat sprzętu do ćwiczeń, placów treningowych, ciekawych urządzeń które można wykorzystać we własnym treningu.

TEMAT: Lina do podciągania

Lina do podciągania 2017/11/08 11:47 #38869

• MiKu$
  • MiKu$ Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Witam. Na wstępie przyznam się, nie wiedziałem do jakiego działu to włożyć.
Mam zamiar kupić Line jutową. Doradzicie jaka grubość będzie najlepsza?
Jak nią ćwiczyć? - Chciałbym zaangażować głównie górne mięśnie, bez pracy nóg na linie.
Mam już za sobą prawie rok treningu bazowego na drążku itp., więc myślę że nie będzie dla mnie wyzwaniem wejście na górę (jakieś treningi alternatywne będę zbędne). Czekam na porady ;)
Nie przejmuj się tymi, którzy obgadują cię za plecami. Nie bez powodu są w tyle.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lina do podciągania 2017/11/08 15:49 #38877

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 422
  • Oklaski: 108
Przeniosłem temat.

Nie znam się zbytnio na linach, ale niektóre (możliwe że zwykłe konopne) potrafią się mocno "kruszyć", strzępić, pylić.
Lecą wtedy z tego strasznie paprochy: za kark, do oczu i do buzi.
Jest to strasznie dokuczliwe.

Tu masz drobne info na temat typów lin:

Liny polipropylenowe - są zrobione z tworzywa sztucznego, bardzo łatwo się robi końcówki, bo wystarczy je stopić nad ogniem. Jednak największym minusem jest fakt, że parzą skórę podczas szybkiego przeciągania liny. Ale za to idealnie nadają się do wiązania pod wodą.

Liny sizalowe - są co prawda naturalnego pochodzenia, ale za to mało giętkie i strasznie drapiące. Mogą być użyte jako forma tortury, jednak nie są najprzyjemniejsze do wiązania.

Liny bawełniane - alternatywne rozwiązanie dla astmatyków lub alergików. Najlepiej wybierać liny skręcane. Bardzo często można znaleźć plecione, które mają tendencję do rozciągania się podczas wiązania i zakleszczania węzłów. Są typem lin, który nie kurczy się w kontakcie z wodą.

Liny konopne - również dobra alternatywa dla lin jutowych. Mniej się one pylą, ale maja bardzo podobne właściwości. Moim zdaniem ich minusem jest zapach oraz duża szorstkość.

Liny ryżowe lub kokosowe - wykorzystywane głównie jako forma tortury ze względu na szorstką fakturę.

Liny jutowe - liny tradycyjnie wykorzystywane do kinbaku. Ich zaletą jest wytrzymałość, naturalny wygląd oraz to, że idealnie się nadają do wiązania. Wadą niestety jest pylenie i zostawianie włosków na ubraniach, oraz fakt, że twardnieją i tracą swoją giętkość przy zamoczeniu. Tą właściwość można wykorzystać jako formę tortury. Niestety, związane i zamoczone liny najczęściej trzeba ciąć, gdyż nie da się ich rozwiązać.

Wynika z tego że i konopne i jutowe pylą :(
Polipropylen bywa że się ślizga w dłoni :( - tylko chyba nie każdy
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl
Za tę wiadomość podziękował(a): MiKu$

Lina do podciągania 2017/11/08 16:36 #38885

• MiKu$
  • MiKu$ Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Podziękowania: 2
Tak, Line wybrałem, chciałbym widzieć jaka średnica fajnie siedziała by w łapie. - zamawiam przez internet i nie mam możliwości dopasowania do dłoni :(
Nie przejmuj się tymi, którzy obgadują cię za plecami. Nie bez powodu są w tyle.

Lina do podciągania 2017/11/08 17:49 #38889

• drake
  • drake Avatar
  • Ekspert
  • Podziękowania: 17
40 - 50 mm średnicy zależnie od wielkości dłoni i preferencji
Za tę wiadomość podziękował(a): MiKu$

facebook

Jeśli robię krok w tył,
to tylko po to żeby wziąć rozbieg.

Kalendarz

Nov 2017

costa1999

Kalendarz Workout Polska
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
piksel black

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Street Workout Showcase

W dniach 18-19 Kwietnia 2015 r. we Wrocławiu, podczas międzynarodowych targów Wrocław Sport Power ekipy z całej Polski prezentować będą swoje umiejętności właśnie na pokazie Street Workout Showcase!

Więcej…

Szkoła na drążku 8 - Wspieranie wychwytem

Kolejne ćwiczenie przedstawione w naszym tutorialu jest ćwiczeniem zaczerpniętym bezpośrednio z gimnastyki sportowej. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że jest to rodzaj Muscle Up-a, wykonywanego z większym zamachem ciała.

Więcej…

Kombinacje Planka

Wszyscy znają ćwiczenie na brzuch jakim jest Plank, ale czy nie jest ono trochę nudne?

Żeby nie popadać w monotonię przedstawiamy kilka ciekawych sposobów na wykonanie Planka.

Więcej…

Wyszukiwarka

Mapy Workout Polska

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.