Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszystko na temat sprzętu do ćwiczeń, placów treningowych, ciekawych urządzeń które można wykorzystać we własnym treningu.

TEMAT: Wymiary drążka do ćwiczeń

Wymiary drążka do ćwiczeń 2017/08/07 11:48 #38002

• Gwynbleidd
  • Gwynbleidd Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
Witajcie mam zamiar zrobienie sobie własnego miejsca do ćwiczeń. Będzie to konstrukcja stabilna, mógłbym powiedzieć nawet bardzo , bo drążek będzie wmontowany w dwa obok siebie stojące drzewa (świerki, pozbawione gałęzi od ziemi do ok 5m w górę). Tutaj nasuwa się pytanie jakie wymiary drążka? Wiem że średnica będzie 33,7mm, natomiast nie wiem jaką grubość ścianki wybrać.. i czym potem tę rurkę zakonserwować. Przy stali nierdzewnej najgrubsza ścianka wyność 3,2mm a przy stali czarnej 5,6mm. Jestem troche zbity z tropu bo stal nierdzewna sama z siebie jest wytrzymalsza i mówiono mi żeby nie przejmować się tą różnicą grubości ścianki, ale sam już nie wiem. Kolejna kwestia, jak odpowiednio zabezpieczyć ją przed korozją? Jaka farba, i jak w waszym przypadku wygląda drążek (jego malowanie) po ok 3miesiącach treningu na nim?
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymiary drążka do ćwiczeń 2017/08/07 13:23 #38007

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 15
3,2 mm to duża grubość, nie ma opcji, żeby się wygięła.
Co do farby to Hammerite ma ponoć jakieś właściwości "odpychania wody" - nie wiem jak to w praktyce wygląda, ale jeżeli działa to może dodatkowo dobrze wpływać na przyczepność dłoni.

Wymiary drążka do ćwiczeń 2017/08/07 22:28 #38026

• Gwynbleidd
  • Gwynbleidd Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
3,2mm niby dużo, ale nie do końca. Drzewa są w odległości od siebie około 2/2,20m, czyli drążek właśnie tyle będzie miał, jak nie więcej.

Wymiary drążka do ćwiczeń 2017/08/09 00:38 #38052

• Gwynbleidd
  • Gwynbleidd Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Wypowie się ktoś jeszcze na ten temat? Potrzebuje potwierdzonych informacji

Wymiary drążka do ćwiczeń 2017/08/09 19:12 #38064

• zulco
  • zulco Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 417
  • Oklaski: 107
Najważniejsze bezpieczeństwo, weź jak najgrubszą.
Jak będziesz próbował się wieszać w dwie lub 3 osoby.

Weź rurę o większej średnicy (kolejny rozmiar) i grubszych ściankach.
Zawsze to bezpieczniej, a średnica jak się przyzwyczaisz też będzie spoko.

Do drzew przymocuj tak żeby się nie obracał. Najlepiej jakąś blachę na końcu rurki wspawaj i przykręć śrubami do drzewa.
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl
Ostatnio zmieniany: 2017/08/09 19:13 przez zulco.

Wymiary drążka do ćwiczeń 2017/08/09 22:47 #38066

• costa1999
  • costa1999 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • "Uważaj na zasięg mojej długiej ręki, bo bardzo chce Ci się dobrać do szczęki"
  • Podziękowania: 57
  • Oklaski: 6
Jeśli chcesz żeby to było nie do ruszenia przez wiele lat to:

weź nierdzewkę, zatkaj z jednej strony czymś, weź drugą o mniejszej średnicy i włóż w środek, w szczelinę pomiędzy nimi (niewielką) wlej beton rozrobiony na rzadko żeby czymś to zapchać.

Oczyść końce i zespawaj ze sobą obie rurki na końcach (potrzebny będzie kawałek materiału łączącego, blaszka czy coś).

Wytnij z blachy dwa kwadraty, wywierć w nim 5 otworów, jeden na środku o średnicy zewnętrznej drążka i w rogach 4 na śruby.

Nałóż blaszki na drążek i odsuń kawałek od jego krawędzi i przyspawaj.

Wywierć w drzewach otwory troche szersze niż drążek 40-45mm (są do tego takie jakby łopatki).

W jednym z nich wytnij od góry do otworu taki jakby kanał po którym wślizgniesz drążek.

Włóż drążek w jeden otwór przechylając go pod kątem do góry, wślizgnij w drugi otwór i przykręć blaszki do drzewa.

Możesz też tylko nałożyć blaszki na drążek, a przyspawać je po włożeniu drążka w otwory i przykręceniu ich do drzewa.

Ja bym zamontował pojedynczą nierdzewkę, ale to jak chcesz.

Możesz zamontować pojedynczą rurkę i np. podpierać ją w połowie jeśli będziesz podciągał się z dużym ciężarem i robić to przy krawędzi. Ale to popadanie w skrajność. 3,2mm to dużo.

Wymiary drążka do ćwiczeń 2017/08/16 14:51 #38109

• Gwynbleidd
  • Gwynbleidd Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
No to rzeczywiście już skrajność skrajności :D
Zrobiłem tak, kupiłem stal czarną, 2m (długość drążka wynosi 1,7m po skróceniu) grubość troche duża bo 3,6mm do tego dwa płaskowniki wymiary 6cm na 12 cm grubość ok 5mm, przyspawane porządne migomatem i oddam to do malowania proszkowego. Taniej mnie to wszystko wyjdzie niż z stalą nierdzewną. Nierdzewka 32zł za 1m, a stal czarna 15zł za 1m.
Co do montowania, uznałem że z płaskownikami będzie wygodniej i łatwiej to będzie ustawić. Na początku chciałem własnie wywiercić dziury w drzewie, przepuścić drążek, przewiercić i śruby dać, ale łatwo by było to zwalić. Drążek mocuje na wysokości około 265cm, w razie gdyby wkręty zaczeły puszczać to odkręci się, da 10cm niżej i już wtedy będą śruby na wylot. Ta opcja tylko będzie dostępna jak i wyłącznie jak będą ucięte szczyty drzew. Drzewo mocno żywiczne także wkręty powinny mocno siedzieć.

Wymiary drążka do ćwiczeń 2017/08/16 17:46 #38110

• drake
  • drake Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 15
Jeżeli powyżej na drzewach są jakieś gałęzie, możesz dodatkowo zrobić odciągi z linki stalowej po bokach - będzie dodatkowe zabezpieczenie.

Wymiary drążka do ćwiczeń 2017/08/22 14:24 #38198

• Gwynbleidd
  • Gwynbleidd Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Na luzie wszystko będzie bardzo dobrze stabilne.
Wczoraj odebrałem drążek z malowania proszkowego i jest kozacko. Dobrze się to trzyma, ładnie wygląda i przede wszystkim jest trwałe. Podmaluję go w jednym miejscu (dziura na śruby, prawdopodobnie był tam umieszczony hak podczas malowania i wnętrze otworu jest niepomalowane) i podeślę wam zdj jak to wygląda.

facebook

Nie ma złej pogody, czy złego dnia,
są tylko słabe charaktery.

Kalendarz

Oct 2017

costa1999

Kalendarz Workout Polska
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
piksel black

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Jak prawidłowo podciągać się na drążku? - Część 2

Wiemy już jakie korzyści możemy osiągnąć podciągając się, oraz w jaki sposób można chwytać drążek. Przyszła więc kolej na pierwsze podciągnięcie.   Jeśli nie jesteście w stanie wykonać ani jednego prawidłowego podciągnięcia na drążku, postaramy się w dalszej części artykułu opisać kilka sposobów na ułatwienie tej czynności.

Więcej…

Wstęp

Witamy w nowej kategorii naszych Artykułów. Będziemy zamieszczać w tym miejscu różne tutoriale, dotyczące trików wykonywanych w Street Workout i Gimnastyce. Mamy nadzieję, że pomogą Wam w treningach i zmotywują do uczenia się kolejnych trików.

Więcej…

100 treningów bez sprzętu

Widziałem już wiele tego typu treningów.

Nawet chciałem je pozbierać i wrzucić luzem w formie grafiki.

Ale bym się musiał przy tym narobić :P

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.