Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Siła bez masy. Suple.

Siła bez masy. Suple. 2021/02/03 16:58 #62928

• Ronek
  • Ronek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
Cześć
Mam pytanko głównie do osó3zorientowsnych w temacie kreatyny.
Chcę podnieść poziom siły bez podnoszenia masy ciała, więc chodzi o siłę względną. Dietę mam ogarniętą, jestem na zerze, ale tydzień temu zacząłem stosować kreatynę i waga skoczyła mi prawie 2 kg. Siła bezwględa pewnie poszła nieco w górę ale ta względna właśnie trochę w dół w najtrudniejszych dla mnie ćwiczeniach.
Nie wychodziłem na plus z kaloriami, nie widzę po sobie też retencji to podejżewam że kreatyna zaciągnęła wodę do mięśni i stąd ten skok wagi. Podobno ona tak działa.
I tu moje pytanka:
1. Czy jak będę dalej stosować kreatynę to już po pierwszym nawodnieniu mięśni nie będzie więcej zaciągać iwaga się ustabilizuje, a będzie przyrost siły dalej żeby w dłuższej perspektywie wyszło to z tą siłą względną na plus?

2.czy są jakieś inne skuteczne, niesterydowe suple pomagające w treningu na siłę?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Siła bez masy. Suple. 2021/02/03 17:51 #62931

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Podziękowania: 226
  • Oklaski: 18
Już pewnie więcej nie nabierzesz wody. Ja brałem kreatyne i prócz efektu nabrania wody nie zauważyłem żadnych pozytywnych efektów jej brania. Co do pytania drugiego to ćwiczenie pod siłę ją zwiększają i tyle.

Siła bez masy. Suple. 2021/02/04 16:15 #62969

• Ronek
  • Ronek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
No trening wiadomo, podstawa. Ale właśnie ładnie wszystko szło przez półtora roku i mnie teraz jakaś stagancja dopadła. Kombinuję z treningiem żeby to przełamać, no i pomyślałem o suplach, bo nie używałem nic do tej pory to może by dały jakiegoś kopa. Choćby efekt placebo ????

Siła bez masy. Suple. 2021/02/04 16:41 #62970

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
  • Podziękowania: 49
  • Oklaski: 7
Po półtora roku to normalne, że masz stagnację. Spróbuj trochę zmienić ćwiczenia, zaatakuj z innej strony. Nie napisałeś w czym konkretmie masz zastój - określ się, może ktoś Ci zasugeruje jakieś rozwiązanie.
Jeśli ogólnie o siłę Ci chodzi, to muszę Cię zmartwić - pierwszy okres, gdy siła przyrasta niemal z treningu na trening masz już za sobą. Teraz progres będzie wolniejszy i to normalne. Zaadaptowałeś się do sporych obciążeń i nie da się ich zwiększać liniowo w nieskończoność. Cierpliwości, progres przyjdzie, tylko nieco wolniej...
Supple na to raczej nie pomogą:) Też zastanawiałem się nad kreatyną rok temu i sobie darowałem. Progres, niewielki, bo niewielki, ale mam.

Siła bez masy. Suple. 2021/02/04 17:10 #62971

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Robisz ćwiczenia akcesoryjne w celu wyeliminowania słabych ogniw ?

Siła bez masy. Suple. 2021/02/04 19:44 #62973

• Ronek
  • Ronek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Nie no spoko, zdaję sobie sprawę że progres nie trwa wiecznie. Trening mam ogarnięty, ćwiczę już 3 lata z haczkiem a te półtora roku to stricte pod siłę.
Co do wyników to np w pull upach doszedłem do + 45 kg na 3 razy i się zatrzymałem. Może to już moje limity. Po prostu chciałem się dowiedzieć o suple czy macie coś sprawdzonego i o ten efekt z kreatyną. No nic, pozostaje walczyć o każdy kilogram

Siła bez masy. Suple. 2021/02/04 19:52 #62974

• Charles88
  • Charles88 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 100
suplementy to tylko dodatki, do treningu, ale faktycznie pomagają. Zazwyczaj procent nie jest wielki, ale na przełamanie stagnacji mogą pomóc. Kreatyna plus beta alanina to zestaw, który może pomóc. Dobra jest też cytrulina.

Ja na Twoim miejscu zszedłbym trochę z obciążeniem tak z 10-15% i poćwiczył trochę na większych zakresach np na 5-8 powtórzeń i stopniowo dokładał do kolejnej ściany. Wtedy sprawdziłbym maxa i zrobił deload. Można też najpierw deload a potem maxa zrobić.
Jeżeli po powyższym nie przebiłbym wcześniejszej ściany to suplementowałbym to co napisałem powyżej

Siła bez masy. Suple. 2021/02/04 19:54 #62975

• Rabbek
  • Rabbek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Tu już ważne są ćwiczenia akcesoryjne w których wzmocnisz słabe punkty i progres znowu ruszy. Jak nie jesteś w na siłach sam ogarnąć to napisz do Łukasza Stępnia

Siła bez masy. Suple. 2021/02/04 19:57 #62976

• Charles88
  • Charles88 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 100
Rabbek napisał:
Tu już ważne są ćwiczenia akcesoryjne w których wzmocnisz słabe punkty i progres znowu ruszy. Jak nie jesteś w na siłach sam ogarnąć to napisz do Łukasza Stępnia

Łukasz tu rzeczywiście mógłby pomóc, ale Michał Urbanik czy Bartek Kruk też by ogarnęli temat ;)

Siła bez masy. Suple. 2021/02/13 16:27 #63270

• Ronek
  • Ronek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Hejka,
No więc chciałem poinformował, że zrobiłem krok do przodu. Waga ustabilizowała się te 1,5 kg powyżej poprzedniego poziomu, a siła ruszyła. Więc jest efekt. Może to efekt placebo, zobaczymy co dalej ale przełamałem stagnację.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o balans push / pull. Robię podobną ilość serii natomiast dla podciągnięć główne serie w przedziale powt 3- 5 a Dipy 8- 10. Dlatego ponieważ przy ciężarach submaksymalnyvh w dipach czuję duży dyskomfort w barkach, w tym wyższym przedziale jest ok. W pullach nic nie boli nawet gdy maksuję. Czy w związku z tym trzeba jakoś dadatkowo kompensować w którąś stronę czy tak jest ok?

Siła bez masy. Suple. 2021/02/13 16:30 #63271

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Podziękowania: 102
  • Oklaski: 5
Ronek napisał:
Hejka,
No więc chciałem poinformował, że zrobiłem krok do przodu. Waga ustabilizowała się te 1,5 kg powyżej poprzedniego poziomu, a siła ruszyła. Więc jest efekt. Może to efekt placebo, zobaczymy co dalej ale przełamałem stagnację.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o balans push / pull. Robię podobną ilość serii natomiast dla podciągnięć główne serie w przedziale powt 3- 5 a Dipy 8- 10. Dlatego ponieważ przy ciężarach submaksymalnyvh w dipach czuję duży dyskomfort w barkach, w tym wyższym przedziale jest ok. W pullach nic nie boli nawet gdy maksuję. Czy w związku z tym trzeba jakoś dadatkowo kompensować w którąś stronę czy tak jest ok?

Jest ok, ale różnicuj sobie te zakresy powtórzeń w podciągnięciach, daj czasem te 8-10.
Ostatnio zmieniany: 2021/02/13 16:31 przez koteł.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ronek

Siła bez masy. Suple. 2021/02/13 16:43 #63272

• Ronek
  • Ronek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Tak, ciężar wchodzi w 6 seriach pull (3 x nachwyt + 3 x podchwyt lub neutralny) i w 5 seriach push (Dipy). Potem zawsze wchodzą 2 serie bez ciężaru blisko upadku.
Poza tym robię na zmianę trening z ciężarem i tylko masa własna- trudniejsze ćwiczenia, to zakresy są różne. Chodziło mi że z ciężarem są inne zaresy.

Siła bez masy. Suple. 2021/02/13 16:49 #63273

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Ronek napisał:
Tak, ciężar wchodzi w 6 seriach pull (3 x nachwyt + 3 x podchwyt lub neutralny) i w 5 seriach push (Dipy). Potem zawsze wchodzą 2 serie bez ciężaru blisko upadku.
Poza tym robię na zmianę trening z ciężarem i tylko masa własna- trudniejsze ćwiczenia, to zakresy są różne. Chodziło mi że z ciężarem są inne zaresy.

Skoro czujesz barki w dipach na 3 powtórzeniach to po prostu masz za duży ciężar i technika siada. Zmniejsz ciężar i krok po kroku progresuj.

Siła bez masy. Suple. 2021/02/13 16:51 #63274

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
Mam podobnie. Przy większym obciążeniu dipów bolą przednie aktony naramiennych. Zostawiłem więc 15kg, przy których mogę robić po 10 w serii (ring dips). Serie z 25 kg wrzucam tylko od czasu do czasu.
Jako serie typowo siłowe robię dipy rto bez obciążenia i bułgarskie z 15kg. Może Ci to pomoże. Jeśli robisz na poręczach, przejdź na ringi. Jest sporo ciężej i zakresy się zmienią.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ronek

Siła bez masy. Suple. 2021/02/13 17:02 #63276

• koteł
  • koteł Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Maz napisał:
Mam podobnie. Przy większym obciążeniu dipów bolą przednie aktony naramiennych. Zostawiłem więc 15kg, przy których mogę robić po 10 w serii (ring dips). Serie z 25 kg wrzucam tylko od czasu do czasu.
Jako serie typowo siłowe robię dipy rto bez obciążenia i bułgarskie z 15kg. Może Ci to pomoże. Jeśli robisz na poręczach, przejdź na ringi. Jest sporo ciężej i zakresy się zmienią.

Pełna zgoda, dipy na kółkach to świetne ćwiczenie i jeśli tylko masz możliwość to nie ma się nad czym zastanawiać i wrzucaj do planu. Fajnie angażuje cały core, a wariantów też jest sporo do progresji.

Siła bez masy. Suple. 2021/02/13 17:02 #63277

• Ronek
  • Ronek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Maz napisał:
Dokładnie. Jakby to powiedzieć :W treningu na siłę nic na siłę. Dlatego trzymam się zakresów w których mam komfort. Z ciężarem robię drążek i poręcze. Jakoś pewniej się czuję gdy jest stabilnie gdy mi 40+ kg zwisa między nogami. Kółka robię w dni bez ciężaru, lubię na nich robić ćwiczenia niesymetryczne typu archery różne. Rto oczywiście jest, imo świetne na rotatory.

Siła bez masy. Suple. 2021/02/13 17:11 #63278

• Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A dream within a dream
Dip rto u mnie oznacza utrzymanie rto na cały ruch, a nie odkręcanie na górze. Drastycznie trudny dip, robię po 5 w serii.

Siła bez masy. Suple. 2021/02/13 17:21 #63279

• Ronek
  • Ronek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Maz napisał:
Dip rto u mnie oznacza utrzymanie rto na cały ruch, a nie odkręcanie na górze. Drastycznie trudny dip, robię po 5 w serii.

Tak nie próbowałem ale podejrzewam że mi mobilności w nadgarstkach braknie
Moderatorzy: Pepes, Rabbek

facebook

Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę,
jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt!

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Sprzęt treningowy

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Freestyle Tricks #1

Kolejny tutorial od naszego kolegi. Tym razem Sebastian pokarze kilka sposobów na efektowny zeskok z drążka. Warto dodać ten element do gamy swoich trików...

Więcej…

Co to jest Kalistenika?

Kalistenika jest to rodzaj ćwiczeń, które można wykonywać bez specjalistycznych urządzeń, bądź ciężarów przy wykorzystaniu jedynie własnej masy ciała. Najczęściej wykonywane ćwiczenia, to: podciąganie na drążku, pompki, przysiady, ...

Więcej…

Szkoła na drążku 6 - Zeskok z drążka

W tym tutorialu zaprezentowany został sposób na efektowny zeskok z drążka. Niestety, kolejny raz nie potrafię nadać temu ćwiczeniu polskiej nazwy.

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.