× Wszystko na temat treningu z ciężarami, sportów sylwetkowych, powerlifting-u, ....

Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe

Więcej
2021/03/10 13:15 #63756 przez drake
@ kr@k@dyl Ćwiczyłem ostatnio na Al. Pokoju, niestety żal patrzeć jak to się rozpada. Wiem, że powietrze w Krk jest powiedzmy agresywne, ale mogli to lepiej zabezpieczyć przez korozją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/10 14:13 - 2021/03/10 14:17 #63758 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Zanim się odniosę do odpowiedzi, to chciałbym jeszcze się odnieść do wcześniejszego filmiku z siłownią interatletika której zaletą jest szybka zmiana obciążenia i niski hałas bo nie trzeba przesuwać a co dopiero zrzucać kilkunastu krążków, ale to na co właśnie zwróciłem uwagę na tym filmiku, to to że zauważyłem dwa pionowe paski z materiału wyciszającego uderzenia przy ławce do wyciskania w okolicach gumek wytłumiających, co świadczy o tym że pomimo tego że ten system wyjątkowo zmniejsza hałas do minimum, to oni jeszcze dołożyli dodatkowe paski z maty wyciszającej żeby jeszcze bardziej zredukować hałasy do absolutnego minimum jakie jest tylko możliwe.


drake napisał: @ kr@k@dyl Ćwiczyłem ostatnio na Al. Pokoju, niestety żal patrzeć jak to się rozpada. Wiem, że powietrze w Krk jest powiedzmy agresywne, ale mogli to lepiej zabezpieczyć przez korozją.


Tam jest siłownia Ukraińskiej marki Brustyle, o pewnych problemach z korozją tam występujących pisałem już kilka stron temu w tym wątku, na pewno grubość stali i zabezpieczenie antykorozyjne jest nieco słabsze niż np w maszynach Street Barbell czy Interatletika, ale największym problemem tam występującym jest to że większość ludzi chamsko się obchodzi ze sprzętem tj nie kończą ruchu płynnie ramionami maszyn tylko nagle upuszczają i wtedy ramię z maksymalnym obciążeniem z hukiem wali w całą konstrukcję i potem od tego pękają spawy i pojawia się korozja i rozregulowują się ośki itp, poza tym nikomu nie chce się cicho przesuwać pojedynczo po rurce ponad dwadzieścia krążków po 5 kilogramów tylko je od razu jak najszybciej przerzucają po kilka sztuk jednocześnie z mocno pionowego kąta co powoduje duże wstrząsy na samej maszynie co z czasem powoduje pęknięcia w konstrukcji i generuje bardzo głośny metaliczny hałas co nie jest zbyt przyjemne zarówno dla innych ćwiczących jak i mieszkańców pobliskich bloków a już szczególnie w nocy.

Inna kwestia że niektóre maszyny mają zbyt wysoko umieszczone rurki i niektóre osoby które są niższego wzrostu muszą po prostu przerzucać krążki bo nie daliby rady ich przesunąć bo by nie sięgali rękami, a znowu jak by dali te rurki niżej po bokach tak jak to już kiedyś było, to znowu z takiego kąta zbyt mocno spada obciążenie. W każdym razie przesuwanie krążków zamiast ich agresywnego jak najszybszego przerzucania przynajmniej w tych maszynach gdzie są pionowe kąty rurek wydatnie by wydłużyło dobry stan techniczny maszyn bo nie przyjmowałyby tyle wstrząsów,

Poza tym notorycznie dewastowana jest maszyna do przysiadów a konkretnie blokada wysokości przez wykorzystywanie tej maszyny do innego rodzaju ćwiczeń niż jest do tego przeznaczona, w wyniku czego blokada wysokości startowej wygina się w taki sposób że pałąk symulujący gryf który się kładzie na ramionach, schodzi coraz niżej w wyniku czego bardzo mocno się obniża pozycja z której się rozpoczyna przysiady co grozi kontuzją. Tak że w końcu będą musieli tam zmienić tą blokadę wysokości na inną zrobioną z grubszej rury żeby się nie wyginała.

Poza tym na niektórych maszynach np wyciskanie stojąc, są odwrotnie założone rurki z obciążeniami tj te dłuższe z cięższymi krążkami co powinny być z tyłu to są z boku co powoduje że przy max obciążeniu, obciążenie jest tak małe że nie ma sensu ćwiczyć na tej maszynie.

No i oczywiście kwestia z ławeczkami ze stojakami z hantlami, tam na drucianym podłożu są specjalnie położone wytłumiające kwadratowe maty które są po to żeby na nie rzucać hantle żeby się nie rozwalały i żeby się też nie rozwalało to druciane podłoże, ale ludzie je notorycznie zabierają z tych stanowisk z hantlami w inne miejsca w efekcie czego ludzie rzucają hantlami bezpośrednio na stalową siatkę z którego jest zrobione podłoże i potem pękają klamry z łańcuchami a ostatnio pękły nawet śruby i wtedy każdy może potem ukraść taką już niezabezpieczoną hantlę albo nawet same krążki z hantli które odpadają jak pękną śruby a poza tym hantle są od tego rzucania strasznie obdziobane bo są powleczone plastykiem który chroni je przed korozją, a nie mówiąc już że to podłoże wokół ławeczki z hantlami wygląda jak po bombardowaniu.

W każdym razie najważniejsze kwestie które tam są do dopracowania zgłosiłem do osoby na facebooka która to potem przekazała do serwisu i będą tam robić pewne poprawki które i tak robi.ą od czasu do czasu, ale tak jak wspominałem wcześniej że największym problemem jest brutalne obchodzenie się ze sprzętem które jest przyczyną takiego a nie innego stanu technicznego tego placyku a jak niektórym zwrócisz uwagę to cię kompletnie olewają albo i nawet reagują agresją.
Ostatnia2021/03/10 14:17 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/16 13:05 - 2021/03/16 13:05 #63835 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Oprócz oficjalnego dystrybutora marki Interatletika na Polskę do którego link jest podany na wcześniejszych stronach tego tematu, na Polskim rynku właśnie pojawił się inny dystrybutor który wziął tą markę do dystrybucji pod swoją zmienioną nazwą jako ''NPG Outdoor'' , chciałem porównać ceny z oficjalnej strony firmy Interatletika na rynek Polski ale tam ceny zniknęły więc porównałem ceny z Ukraińskiej strony tego producenta i przeliczyłem to na złotówki, poniżej porównanie cen trzech wybranych maszyn w wersji ocynkowanej, pierwsza cena jest oficjalną ceną producenta a druga cena jest ceną Polskiego dystrybutora, jak widać u Polskiego dystrybutora fitnessclub24 trzeba dopłacić prawie drugie tyle w porównaniu z ceną producenta :



KF801ZEC 7 589,06 zł / 14 293,46 zł


KF803ZEC 10 709,11 zł / 20 169,79 zł


KF811ZEC 8 504,26 zł / 16 056,36 zł

fitnessclub24.pl/49-maszyny-outdoor
Ostatnia2021/03/16 13:05 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/25 15:34 - 2021/03/25 15:37 #63941 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Waśnie z ciekawości patrzyłem czy firma fitnessclub24 do której link jest w powyższym poście, a która wzięła w dystrybucję siłownie marki Interatletika czy zmieniło się tam coś w kwestii dość wysokich cen jak to zwykle bywa w kwestii nowości, ale z tego co widzę to zniknęły tam siłownie Interatletika a w zamian pojawiła się oferta innej marki czyli Brustyle, przy okazji zauważyłem że na jednej z fotek widać jakieś nowe modele maszyn których nie ma np w Krakowie na siłowni tej marki, np ten drążek z poręczami pierwszy od lewej i ta maszyna na nogi trzecia od lewej, i na tamtej maszynie widać bolce do umieszczenia talerzy z obciążeniem, możliwe że dostawią tam jeszcze jakieś stojaki na talerze do których dospawają łańcuchy i jeszcze znalazłem tam fotkę bramy z tzw stosem ze sztabek, w Krakowie mogliby dokupić tą bramę :

EDIT:

Teraz też zauważyłem że Polski producent siłowni zewnętrznych Ringpol dodał nową maszynę tzw motyl :

ringpol.pl/urzadzenia-do-cwiczen/silownie-zewnetrzne/fitness-strong
Załączniki:
Ostatnia2021/03/25 15:37 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/03 11:04 #64037 przez X-ManMaciej
Replied by X-ManMaciej on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Ta siłownia jest w Krakowie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/13 12:15 #64114 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Firma Streetbarbell opracowała taką maszynę do siłowni zewnętrznej na której można wykonać w zasadzie wszystkie podstawowe ćwiczenia typu wyciskanie leżąc, przysiady, martwy ciąg, na barki, biceps i inne, poniżej filmik wcześniejszej wersji :

instagram.com/p/CNmVSUMIxGd/


A na następnym filmiku pokazana jest najnowsza wersja która już jest zainstalowana na największym placu testowym firmy Street barbell w Rosji :


facebook.com/100003583793392/videos/pcb.3698469690282454/3698468373615919

Jeśliby postawić kilka czy nawet kilkanaście takich maszyn, to wtedy zaleta tego jest taka że nikt by wtedy nie musiał czekać aż się zwolni inna maszyna żeby mógł przejść do kolejnego ćwiczenia na inne grupy mięśniowe bo na takiej jednej maszynie można wykonywać w zasadzie wszystkie podstawowe ćwiczenia.

Linki są bez www dlatego trzeba je wkleić na pasek przeglądarki. .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/15 12:04 #64139 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe

drake napisał: @ kr@k@dyl Ćwiczyłem ostatnio na Al. Pokoju, niestety żal patrzeć jak to się rozpada. Wiem, że powietrze w Krk jest powiedzmy agresywne, ale mogli to lepiej zabezpieczyć przez korozją.


Byłem tam wczoraj na chwilę i chciałem w pierwszej kolejności poćwiczyć na maszynie na mięśnie brzucha ale się niestety nie dało bo korozja zrobiła swoje i odpadło jedno ramię tej maszyny, oczywiście już to zgłosiłem (kiedyś już zgłaszałem podobne usterki 2 innych maszyn gdzie odpadały od ram maszyn ramiona to potem je naprawiali) do klubu na którego terenie stoją te maszyny, bo to oni zakupili te maszyny i mają swoich serwisantów za których muszą ze swoich pieniędzy zapłacić, a jakby te maszyny były postawione na tzw publicznym całkowicie niestrzeżonym terenie z tzw budżetu obywatelskiego to nie wiem czy by do dzisiaj w ogóle te maszyny przetrwały, bo już mija 4 rok i już jest po gwarancji a jak te maszyny stały 2 rok i na pewno była jeszcze gwarancja i napisałem o pewnych usterkach do Polskiego dystrybutora to w ogóle nie odpowiadali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/15 12:44 - 2021/04/15 12:48 #64141 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Poprawka, ta siłownia stoi 3 lata a nie 4.

Przy okazji znalazłem dwa nowe filmiki pokazujące na razie dwa modele maszyn z regulowanym obciążeniem z tej nowości która niedawno się pojawiła w ofercie firmy Herkules która jest znana głównie z tych żółtych siłowni ale z obciążeniem własnego ciała :






Pozostałe maszyny z tej serii są pokazane poniżej :

silowniezewnetrzne.pl/products/performance

Na pewno zaletą takiego rozwiązania jest szybkość zmiany obciążenia bo wystarczą dwa ruchy żeby zmienić ciężar z max do minimum i nie trzeba przerzucać wtedy po kilkanaście krążków co przy okazji robi sporo hałasu.
Ostatnia2021/04/15 12:48 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/17 20:19 #64168 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Dość ciekawe nowe pomysły Chińskiej firmy Gyxsports, ale regulowane obciążenie jest tam bardzo niewielkie :


gyxsports.en.alibaba.com/productgrouplist-822895865/Adjustable_Weight_Equipment.html?spm=a2700.shop_pl.98.2

Oraz pomysły innej Chińskiej firmy Hebei Qifan, w sumie wklejam tylko dlatego bo dość ciekawe jest tam samo wyprofilowanie tych maszyn ale obciążenia są tam raczej dziecinne :

hbqifan.en.alibaba.com/productgrouplist-815119509/Outdoor_strength.html?spm=a2700.shop_plgr.98.3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/20 12:06 #64198 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Na kanale youtube firmy Herkules pojawiło się kilka nowych filmików z nowymi maszynami z regulowanym obciążeniem (jak widać obciążenie jest ustawione na minimum ) :













Na tym kanale jest jeszcze kilka filmików z tymi nowymi maszynami ale nie ma tam jeszcze sporo innych maszyn z tej serii które są na stronce, nie wklejałem też wszystkich filmików żeby nie przeładowywać tematu. W każdym razie główna zaleta takiego rozwiązania to znaczne przyspieszenie zmiany obciążenia i znaczne zredukowanie hałasu bo wystarczą zaledwie dwa poziome przesunięcia dwóch bloków po prowadnicy (a nie hałaśliwe zrzucanie kilkunastu krążków z mniej lub bardziej pionowego kąta) z minimum do max i odwrotnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): zulco

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/20 20:40 #64200 przez Karoola
Replied by Karoola on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Zawsze tylko czytałam, ale specjalnie otworzyłam konto.

Mam kontakt do osoby, która pomogła kilku osóbkom napisać i wygrać projekty do Budżetów Obywatelskich właśnie m.in. na takie siłownie.

Może powinniśmy się z nią skontaktować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/22 19:17 #64221 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe

Karoola napisał: Mam kontakt do osoby, która pomogła kilku osóbkom napisać i wygrać projekty do Budżetów Obywatelskich właśnie m.in. na takie siłownie.



A czy rozwiązania techniczne jakichś konkretnych wybranych firm z tego tematu są preferowane przez tą osobę pod te projekty ? pytam bo temat dotyczy konkretnie tych rozwiązań które mają regulację obciążenia . Poza tym na ten moment w Polsce nie wszystkie firmy które są obecne w tym wątku mają swoich dystrybutorów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/23 07:00 - 2021/04/23 07:03 #64224 przez Karoola
Replied by Karoola on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Tak, ma bezpośredni kontakt do firm, które zajmują się tym w Polsce i oczywiście chodzi o regulację obciążenia :)
Ostatnia2021/04/23 07:03 edycja: Karoola od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/23 11:10 #64227 przez Karoola
Replied by Karoola on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Tak, ma bezpośredni kontakt do firm, które zajmują się tym w Polsce i oczywiście chodzi o regulację obciążenia :)
Mogę komuś dać do niej kontakt, bo ja nie bardzo jestem czasowa, żeby się tym zajmować ;/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/23 12:15 #64228 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
A w jakim mieście ta osoba urzęduje ?, pytam bo każdy urzędnik który ma do tego odpowiednie kompetencje ma najlepsze rozeznanie i uprawnienia głownie w obrębie własnego miasto, tj w sensie gdzie są potencjalne miejsca które się do tego nadają, zna stan prawny tych miejsc, przyszłe plany zagospodarowania itp. Zresztą przecież niektóre urzędy same mogą zgłosić projekt w imieniu grupy mieszkańców z danego miasta jeżeli tylko mają zgłoszenia że w danym miejscu jest teren który się do tego nadaje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/23 12:22 #64229 przez Karoola
Replied by Karoola on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Trzeba byłoby do niej dzwonić, bo ja nie mam aż takich informacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/23 12:28 #64230 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
To może spytam tak, a do jakiego miasta jest ten telefon ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/23 12:39 #64231 przez Karoola
Replied by Karoola on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
To prywatny numer komórkowy, nie mam więcej info :) ale wiem, że Pani pomagała komuś w Krakowie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/23 13:33 #64232 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe

Karoola napisał: wiem, że Pani pomagała komuś w Krakowie



Jak w Krakowie w okolicy pewnego parku i w kolorze żółtym, to tam przydałoby się wystawić projekt o doposażenie o co najmniej kilka sztuk dodatkowych maszyn których bardzo brakuje, tak żeby to już był komplet który pozwala na przetrenowanie większej ilości grup mięśniowych na maszynach które są do tego w pełni zoptymalizowane bo jak jakiejś maszyny brakuje albo obciążenie jest niewystarczające to ludzie kombinują i ćwiczą (i włażą na nie) na maszynach w taki sposób że może (a nawet jest na pewno) to być szkodliwe dla trwałości maszyn i powoduje ich rozregulowania i potem piszczą itp.

Tak że jeżeli chodzi o to miejsce, to widziałem też ten poprzedni projekt w internecie i ta sama osoba która już ma bardzo dobre rozeznanie mogłaby wystawić ten nowy projekt doposażający to miejsce o kilka dodatkowych sztuk maszyn i wtedy jakby był już postawiony komplet to ludzie z innych miejsc mogliby wyrobić sobie zdanie o pełnych możliwościach takiego kompletu tej konkretnej marki, bo teraz jeżdżą w inne miejsce gdzie jest więcej maszyn innej firmy bo tam jest komplet.

Ja mogę tutaj napisać jakich konkretnie maszyn brakuje z oferty tej firmy a jeżeli jest możliwość wystawienia projektu o doposażenie tego miejsca to jak będzie projekt to po prostu pójdę w tamto miejsce gdzie stoją te maszyny i powiem ludziom żeby na niego głosowali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/23 13:40 #64233 przez Karoola
Replied by Karoola on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Można spróbować, ale ona nie będzie chciała złożyć wniosku a ja, jak pisałam nie mam czasu. Rozmawiałam z nią i powiedziała, że ma gotowy papier, wystarczy go złożyć, ale to trzeba być na miejscu a ja niestety nie jestem :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: deyv_pl
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum