× Wszystko na temat treningu z ciężarami, sportów sylwetkowych, powerlifting-u, ....

Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe

Więcej
2020/12/14 17:34 #61594 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Znalazłem jeszcze takie filmiki z tym sprzętem Interatletika :







pl-pl.facebook....901122313/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/15 12:29 #61603 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Poniżej 11 nowych filmików (czyli za dużo żeby wszystkie wkleić) z prezentacją 11 maszyn Street Barbell z serii Light (seria z największym obciążeniem a do tego tańsza od pozostałych) która znajduje się w Niemczech :

www.youtube.com...iug/videos

Przy okazji znalazłem dokładniejszy filmik z najnowszą maszyną Street Barbell do przysiadów która jest skonstruowana tak że nie obciąża pleców bo zakłada się na pas specjalny pas z łańcuchem, na niektórych siłowniach w klubach są podobne maszyny ale nigdy nie było takich modeli do siłowni zewnętrznych :

imginn.com/p/CIhvNkyoNBd/

I jeszcze jeden filmik z innym nowym modelem :

imginn.com/p/CIm2iCrIHOK/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/20 20:11 - 2020/12/20 20:13 #61700 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
18 grudnia w USA na Florydzie zakończyły się najbardziej prestiżowe zawody kulturystyczne na świecie czyli Mr Olympia, ale w odniesieniu do tematu o siłowniach zewnętrznych ciekawą informacją jest to że podczas pozowania zawodników obok loga z twarzą założyciela tej federacji czyli Joego Weidera wyświetlały się również loga firmy Street Barbell która na swojej stronce internetowej na rynek USA ma również logo federacji Mr Olympia, poniżej fotki zrobione z filmiku z tych zawodów :






A na facebooku federacji Mr Olympia też wkleili fotki z pozowania zawodników na tle loga firmy Street Barbell :

business.facebo...23/?type=3

federacja Mr Olympia na swoim Facebooku wkleiła też filmik z reklamą firmy Street Barbell :

business.facebo...591687588/


Dodatkowo w ostatnim czasie siłownie zewnętrzne tej firmy zaczęły polecać wszystkie czołowe Amerykańskie czasopisma takie jak muscle fitness i FLEX_Magazine, oraz najbardziej uznana na tamtym rynku firma ivankobarbell produkująca sztangi i hantle dla sztangistów i kulturystów. Tak że w zasadzie dostali rekomendację od wszystkich uznanych tam w mediach autorytetów z dziedziny kulturystyki.
Ostatnia2020/12/20 20:13 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/20 20:30 #61702 przez drake

kr@k@dyl napisał: Dodatkowo w ostatnim czasie siłownie zewnętrzne tej firmy zaczęły polecać wszystkie czołowe Amerykańskie czasopisma takie jak muscle fitness i FLEX_Magazine


To jeszcze to drukują? Myślałem, że już dawno przenieśli się do sieci.
Co do Olympii w Classic physique piękne sylwetki, a co do open mnie osobiście nie zachwyca kierunek w jakim to poszło. Oczywiście szacunek dla zawodników za etykę pracy i poświęcenie zdrowia niestety (dotyczy to też classica, żeby nie było).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/20 20:55 #61703 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
W wersji drukowanej to akurat nie wiem czy te magazyny kulturystyczne polecają te siłownie, ale w tzw mediach społecznościowych typu Facebook czy Twitter w ostatnim czasie zaczęli je polecać, a firma ivankobarbell nawet coś tam pisała że już od pewnego czasu starali się o sprowadzenie tych siłowni do USA. Jak będę w Empiku gdzie można spotkać te czasopisma kulturystyczne na rynek USA to obadam czy tam też wspominają o tych siłowniach zewnętrznych, w każdym razie ja już dość dawno podesłałem linki w tym do tego tematu na tym forum o tych siłowniach zarówno na facebooka Mr Olympia i tych samych czasopism bo byłem ciekaw co ludzie w swoich komentarzach sądzą o takich rozwiązaniach ale wtedy te posty szybko poznikały he he.

Jakiś czas temu jeszcze w lecie podesłałem też pomysł o skonstruowaniu siłowni zewnętrznych kilku Polskim firmom, i jedna z nich odpisała że będą próbowali coś skonstruować w okolicach zimy, no zobaczymy co z tego wyniknie, może akurat coś ciekawego wymyślą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/22 13:47 #61718 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Tymczasem na Ukrainie tuż obok stadionu Olimpijskiego w Kijowie (НСК «Олімпійський») postawili taką siłownię zewnętrzną Ukraińskiej firmy Brustyle wraz z drążkami i poręczami do street workout oraz zewnętrzne worki bokserskie dostosowane do każdej pogody, w Krakowie pod jednym klubem sportowym stoi ten sam zestaw maszyn ale z tą różnicą że zamocowanie rurek z talerzami na niektórych maszynach jest odwrotne niż być powinno co powoduje mniejsze obciążenie niż być powinno a zwłaszcza wyciskanie na klatę stojąc (niedawno na tej maszynie było to dobrze założone ale znowu jest źle tj odwrotnie), i na tych filmikach można zobaczyć prawidłowy montaż, to raz, a po drugie nie zakupiono jednej fajnej maszyny tj bramy ze stosem tzw crossower, ale to może dlatego że z niewiadomego powodu na stronce producenta ta brama jest w zakładce z trenażerami klasy standard a pozostałe maszyny są w zakładce premium :








Tej właśnie maszyny nie zakupili w Krakowie, fotka poniżej :




Stronka producenta z maszynami premium gdzie też można zobaczyć prawidłowe ustawienie rurek :

brustyle.com.ua/ulichnye-trenazhery-miros/ulichnye-trenazhery-klassa-premium/

A ta brama z linkami z obciążeniami na sztabach po obu stronach jest w dwóch wersjach w innej zakładce :

Nowy model :

brustyle.com.ua/vulichnij-trenazher-krosover-sg155-1/

Stary model :

brustyle.com.ua/kupit-ulichnyj-trenazher-krosover-po-nizkoj-cene/

A w Krakowie ten sprzęt postawiła firma z-sport z Warszawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/23 11:10 #61736 przez matthan
Replied by matthan on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Ci nasi wschodni sąsiedzi zadziwiają mnie coraz bardziej.
Niesamowicie propagują ten sport i jestem z tego powodu zachwycony. Oby jak najszybciej nasi włodarze to dostrzegli i rozbudowywali parki maszynowe i w naszych miastach...

Dzięki za te informacje Krokodylu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/01/07 01:01 #62084 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Pojawił się nowy filmik gdzie pokazany jest przykład wzorcowego wykonania siłowni zewnętrznej Street Barbell w Łudze w Rosji, ale bez maszyn z serii Light które mają obciążenia do 220 kg :



I jeszcze dwa przykłady siłowni plenerowych tej samej marki zrealizowanych na wsi, ale z tą różnicą że postawiono tam serię Light :




Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/01/13 16:34 #62210 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Na poprzedniej stronce tego tematu wklejałem wcześniej filmik siłownią zewnętrzną w parku Krasnodar w okolicach Soczi która jest przedzielona ze strefą Ninja (czyli sprawnościowy tor przeszkód) różowymi ścianami ale ta strefa Ninja nie była tam dokładniej pokazana w praktyce, tj jakiego rodzaju są tam przeszkody i jak się je pokonuje, ale właśnie wyszedł filmik gdzie jest to dokładniej pokazane :



Znalazłem jeszcze jeden filmik pokazujący dokładniej strefę z maszynami Street Barbell i drążki i poręcze na tym samym placyku :




Byłem też ciekawy jak ta różowa siłownia będzie wyglądała zimą, a tu właśnie ktoś wkleił filmik gdzie widać jak zasypało śniegiem ten placyk, ale na wiosnę pewnie trzeba będzie te ściany od nowa pomalować bo pewnie będą plamy i zacieki :

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/01/13 17:12 - 2021/01/13 17:13 #62211 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Jeszcze jeden filmik mi się nie wkleił ze strefy Ninja, ale już nie zdążyłem edytować posta :




Ale przy okazji wkleję jeszcze taki ciekawy placyk ze sztangami firmy r4p_org, niektóre rozwiązania tej firmy były już pokazane w tym temacie , ale ten filmik akurat nie dawno znalazłem, ale to już jest całkowicie nieaktualna konstrukcja starego typu bo teraz już się nie stosuje przesuwania talerzy na gryf sztangi po linkach które się szybko rozczapierzają ale po nierdzewnych łańcuchach i już się nie stawia opon samochodowych do ćwiczenia uderzeń nogami i rękami bo już się nauczyli robić odpowiednie worki bokserskie na każdą pogodę, poza tym wtedy jeszcze mieli niedopracowany lakier :




A poniżej już można zobaczyć na krótkim filmiku jak w najnowszej wersji siłowni zewnętrznej, (która stoi przed stadionem Dynamo Moskwa) szybko i sprawnie przebiega zmiana obciążenia na sztandze czyli przesuwanie talerzy po łańcuchu a nie jak kiedyś po lince, dość długo szukałem jakiegoś filmiku gdzie by było w miarę dokładnie pokazane czy to rozwiązanie zapewnia szybką i sprawną zmianę obciążenia ale jak widać poniżej przesuwanie talerzy po łańcuchu odbywa się sprawnie i szybko :

imginn.com/p/CHEDXaOr_-R/
Ostatnia2021/01/13 17:13 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/03 14:23 #62924 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Pojawiła się nowość w Polskiej ofercie Ukraińskiej marki interatletika czyli maszyna mięśnie naramienne :


interatletika.pl/maszyna-na-mi-nie-naramienne-kf809/


Druga nowa informacja jest tak że Firma r4p która jak na razie jako jedyna na świecie stawia siłownie zewnętrzne ze sztangami, zaktualizowała dział z projektami i wrzuciła sporo nowych projektów oraz starszych których wcześniej nie było :


r4p.org/sportivinie-ploshadki-silny-dvor

r4p.org/oborudovanie-silnyy-dvor/


A pod 3 linkiem są projekty siłowni na terenie domków jednorodzinnych :

r4p.org/sportivnye-ploshchadki-dlya-chastnyh-uchastkov/


Przy okazji znalazłem nowy filmik pokazujący siłownię zewnętrzną tej samej firmy r4p obok stadionu Dynamo Moskwa





Na tym samym kanale jest też filmik pokazujący inną ciekawą siłownię zewnętrzną innej firmy Street Barbell w Parku Raduga w Moskwie :



To samo miejsce w lecie :




Jak widać na obu filmikach stan techniczny tych siłowni jest idealny co świadczy o tym że ludzie szanują tam sprzęt, nawet hantle na obu filmikach są w stanie idealnym a w Krakowie pod jednym klubem sportowym gdzie jest siłownia Ukraińskiej marki Brustyle, i ludzie w ogóle nie szanują tam hantli i zamiast je rzucać na specjalne amortyzujące podkładki/dywaniki które są dedykowane do rzucania na nie hantli to są notorycznie podkładane pod inne maszyny bo są bardziej miękkie niż podłoże i zamiast właśnie na nie rzucać hantle to ludzie z całej siły rzucają nimi a zwłaszcza 30 kilowymi o druciane podłoże które raz że powoduje ordynarne odpryski plastyku którym powleczone są krążki żeby nie rdzewiały, to jeszcze przez to ciągle odpadają klamry z łańcuchami antykradzieżowymi a ostatnio odpadły nawet śruby mocujące i wyleciały krążki z uchwytów hantli i leżały luzem a potem muszą ciągle płacić serwisowi za naprawy zamiast np dokupić kolejne nowe maszyny, a już nie mówiąc o tym że od tego rzucania w podłożu są dziury jak po jakimś bombardowaniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2021/02/03 14:31 #62925 przez Maz
Pewnie kamery by trochę pomogły na wandali. Ale to kosztuje...
Jeszcze nie widziałem w swojej okolicy siłowni podobnej do tej, które prezentujesz. Mimo, że chodzę na spacery po różnych parkach w Warszawie. A szkoda, bo byłoby to miłym urozmaiceniem spacerów. Nawet placyków z drążkami jak na lekarstwo, aczkolwiek teraz już trochę się pojawiło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/10 15:52 - 2021/02/10 15:54 #63155 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Fińska firma Lapsset która stawia również w Polsce siłownie zewnętrzne z własnym obciążeniem, właśnie wprowadziła nową serię urządzeń z regulowanym obciążeniem prawdopodobnie do około 85 albo 90 kg, nie wiem na jakiej zasadzie jest to rozwiązane (piszą że to jest jakiś nowy patent) bo regulacja odbywa się za pomocą kręcenia korbką, ale niewątpliwie zaletą będzie bardzo cicha praca tych urządzeń zarówno podczas zmiany obciążenia jak i podczas ćwiczeń, podobnie do rozwiązań pneumatycznych (ale to chyba nie jest pneumatyczne rozwiązanie), poniżej filmik i linki :




lappset.com/Products/Outdoor-sport-equipment/Sisu-fitness

lappset.com/Products/Product-search/sport/sisu-fitness
Ostatnia2021/02/10 15:54 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/13 16:54 #63275 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Własnie znalazłem filmik gdzie jest pokazana świeża instalacja siłowni zewnętrznej firmy R4P.ORG w Bangladeszu, jak widać jeszcze niektóre sztangi nie są powieszone i talerze leżą luzem i łańcuchy też nie są pozakładane na gryfy i sztangi a ludzie już tam ćwiczą, poza tym warto zauważyć że zewnętrzne worki bokserskie zamiast wiszących opon są już standardem bo już się firmy w końcu nauczyły metodą prób i błędów robić takie worki które wytrzymują każde warunki atmosferyczne:




Znalazłem też projekt tego placyku na stronce tej firmy :

r4p.org/msport-silnyy-dvor-rosatom

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/14 15:03 - 2021/02/14 15:04 #63291 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Właście znalazłem informację o kolejnej najnowszej realizacji siłowni zewnętrznej firmy R4P.ORG w Parku 50 Lecia w Moskwie, w porównaniu z innymi realizacjami zauważyłem że zastosowali jakieś nowe bardzo cienkie talerze do sztang, co nie musi oznaczać że są lżejsze i bolce na których są zawieszone talerze też są nieco inaczej zrealizowane, no i to że tym razem ten placyk jest zadaszony i dodano jeszcze kilka nowych elementów sprawnościowych, poniżej dwa filmiki które udało mi się znaleźć :

imginn.com/p/CLRLZHzFoi4/

imginn.com/p/CK1F5FiK9yl/

Linki z filmikami trzeba wkleić na pasek www żeby się odtworzyły, na youtube na razie nie ma żadnych filmików o tym placyku.
Ostatnia2021/02/14 15:04 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/15 00:34 - 2021/02/15 00:36 #63311 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Filmik z pierwszego linka pojawił się również na youtube, wklejam bo linki pozwalające oglądać filmiki z serwisów społecznościowych bez logowania (a nie każdy chce mieć konto) lubią po pewnym czasie padać, zresztą na poprzednich stronkach tego tematu nie działa już spora ilość tego typu linków :



Ale pod drugim linkiem w poście powyżej ten placyk jest pokazany wolniej i dokładniej.

EDIT:

Pojawiła się też stronka internetowa tego placyku :

ninjacross.ru/#%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F
Ostatnia2021/02/15 00:36 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/19 12:32 #63394 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Na stronce firmy r4p.org właśnie pojawiło się sporo nowych projektów, ale moim zdaniem akurat ten projekt zadaszonej mini siłowni z tzw wolnymi ciężarami który zajmuje niewielką ilość miejsca jest dość ciekawy i praktyczny dla mniej uczęszczanych miejsc albo tam gdzie po prostu nie ma miejsca na nic większego albo do uzupełnienia mniejszych placyków street workout, bo na niewielkiej powierzchni zawiera od razu ławkę do wyciskania ze sztangą, stanowisko do przysiadów ze sztangą, worek bokserski, ławkę do ćwiczenia brzucha i z jej drugiej strony wznosów tułowia, poręcze do pompek i dwa osobne stojaki do tradycyjnych hantli i dla kul z uchwytem tzw kettlebell, poniżej jest powiększona fotka którą zrobiłem ale słabej jakości bo niektóre nowości można zobaczyć na razie tylko w miniaturze bo nie wstawili jeszcze dużych fotek z opisem :






Na takim dachu można spokojnie umieścić też solary które w dzień się będą ładować a potem w nocy będzie darmowe oświetlenie otoczenia takiego placyku.

r4p.org/oborudovanie-silnyy-dvor/
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/20 23:38 #63420 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Właśnie pojawił się filmik pokazujący ciekawy kompleks sportowy w USA na Florydzie z kilkoma maszynami Street Barbell



I jeszcze jeden ale krótki filmik :

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/09 12:04 - 2021/03/09 12:04 #63723 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Dzisiaj znalazłem kilka nowych projektów siłowni zewnętrznej Polskiej firmy Ringpol :


ringpol.pl/urzadzenia-do-cwiczen/silownie-zewnetrzne/fitness-strong/

Wysłałem do nich zapytanie odnośnie dostępnych obciążeń i wygląda to tak :

Martwy ciąg 120kg

Przysiady 45

Krzesełka 30 na rękę

Motyl 20 kg na rękę


Na pewno atutem takiego rozwiązania regulacji obciążenia jest szybka i cicha zmiana obciążenia, filmiki mają być ponoć na wiosnę.
Ostatnia2021/03/09 12:04 edycja: kr@k@dyl od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/10 12:51 #63753 przez kr@k@dyl
Replied by kr@k@dyl on topic Profesjonalne i Darmowe siłownie plenerowe
Tak wygląda siłownia zewnętrzna marki Interatletika postawiona w Austrii :



Zaletą takiego rozwiązania zmiany obciążenia jest niewątpliwie szybkość i mały hałas generowany do pobliskiego otoczenia, bo do zmiany obciążenia z położenia max do minimum i odwrotnie, wystarczą zaledwie dwa ruchy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: deyv_pl
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum