× Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

Dominik 32 lata 124kg 181cm

Więcej
2023/08/21 08:24 #67711 przez Dominik91
Dominik 32 lata 124kg 181cm was created by Dominik91
Hej,
Chciałem zapytać jak podejść do treningów.
Przejżałem sekcję z treningami dla początkujących tylko nie wiem jak się odnieść do przysiadów bo z moją masą za każdym razem jak robie przysiady czy np te wykroki to boję się, że te kolana mi strzelą (choć bardzo staram się pilnować poprawności ich wykonywania).
No i mam też problem obecnie wyliczeniem 60-80% moich możliwości jako że ostatni raz na poważnie ruszałem się ponad 10 lat temu. Czy można robić te ćwiczenia i np kiedy czuję że jeszcze 2-3 próby wycisnę max to wtedy przestać i przechodzić do następnego ćwiczenia ?

Czy może w ogóle sobie darować takie ćwiczenia na razie i np na siłowni łazić na bieżni ?
=============================================
Wiek: 32
Wzrost: 181
Waga: 124

Ilość wykonanych pompek: < 10
Ilość wykonanych podciągnięć (nachwyt i podchwyt): nigdy się nie podciągałem ale podejżewam że koło 2-3 ~
Ilość wykonanych dipów: < 10
Ilość wykonywanych przysiadów: ~10
Czy potrafisz zrobić: Muscle up, handstand, front lever, back lever, human flag, dragon flag l-sit, mostek,


Kiedy ostatni przebiegłeś/aś 1km, kiedy 5km, a kiedy 15+km: jakiekolwiek biegi na studiach 12 lat temu
Ogólny stan fizyczny (słaby, średni, dobry, super): tragiczny
Uprawiane aktywności fizyczne (rower, bieganie, siłownia, sztuki walki, wspinaczka, joga, ...?):
zacząłem niedawno chodzić na siłownie ale są to zajęcia typu stretching + "zdrowy kręgosłup"

Jeśli ostatni trenowałeś cokolwiek (Siłownia, Street Worout, Crossfit, Boks...), to tu podaj jak wyglądał twój trening (plan treningowy, ciężar, jakie ćwiczenia ile serii, ...): brak

Przebyte kontuzje, urazy: kolano skoczka (ok 12 lat temu...)
Czy teraz coś boli: plecy (mocno zniekształcony-wciśnięty w ziemię kręgosłup - bardzo małe odległości między kręgami w odcinku lędźwiowym)

Jak często chcesz/możesz trenować: 2-3 x w tyg. na próbę
Gdzie będą się odbywały twoje treningi (Dom, Siłownie, Park SW): Najlepiej Dom ale może być czasem siłownia
Co chcesz osiągnąć (schudnąć, złapać masę, poprawić wyniki w pompkach, nauka trików, ?..):
Bardzo chcę schudnąć
Co masz do dyspozycji (Opisz cały sprzęt, który posiadasz do treningu): w domu niestety nie mam nic do treningu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/08/21 08:45 #67712 przez Dominik91
Replied by Dominik91 on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
Dodam jeszcze, że w zesżłym roku we wrześniu byłem na wyjeździe integracyjnym z pracy w szklarskiej porębie i była kilkugodzinna przejażdżka na rowerach elektrycznych po górach gdzie zrobiliśmy 40km z hakiem. Moje średnie tętno 162bpm max 192... a ostatnie 5 km miałem poteżne skurcze i co chwila była przerwa :( Ogólnie tętno moje po wejściu po kilku schodach już sięga 110-120. spoczynek 80-90

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/08/21 09:23 - 2023/08/21 09:25 #67713 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
Jak dla mnie to nie wyliczaj % bo to nie apteka. Rób tyle powtórzeń w serii żebyś miał 1-2 powtórzenia w zapasie. W podciąganiu raczej 1. Rób podciąganie, podciaganie australijskie, pompki, jak się wzmocnisz to dipy. Co do core to idź do fizjo i zapytaj się co możesz robić przy swoim kręgosłupie. Diete dopnij, nie biegaj bo masa za duża raczej spaceruj. do sklepu spacerem a nie autem i tyle waga poleci. Co do przysiadów to możesz robić w odciążeniu trzymając się ruski lub kółek gimnastycznych.
Ostatnia2023/08/21 09:25 edycja: Rabbek od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/08/21 09:29 - 2023/08/21 09:40 #67714 przez Dominik91
Replied by Dominik91 on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
A jak byś się zapatrywał na to że np poniedziałek robię ten set poczatkujący w domu a środa i piątek (wtedy mam te zajęcia na siłowni) np po lub przed stretchingiem/kregosłupem ? Czy lepiej pozostały 1-2 treningi w inny dzień włożyć ?

PS: z jakiego wzoru najlepiej skorzystac w celu obliczenia optymalnej strefy bpm dla spalania tłuszczu ?
Ostatnia2023/08/21 09:40 edycja: Dominik91 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/08/21 13:58 #67717 przez Maz
Replied by Maz on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
Przy sporej nadwadze najpierw ogarnij dietę. Bez przestawienia diety nie zgubisz kilogramów. Ćwiczenia pozwolą spalić kalorie, ale jak się nie będziesz pilnował, po treningu zjesz więcej niż spaliłeś. Musisz powoli zmienić przyzwyczajenia. Wywal cukier, dołóż warzywa i owoce na zapchanie żołądka - wtedy nie będziesz głodny. Żadnych słodzonych napojów, ciasteczek itp. 
Ćwiczenia przysiadów mogą być ryzykowne na ten moment, skoncentruj się na rowerze, orbitreku albo szybkich spacerach. Też bez szaleństw. Lepiej pojeździć pół godziny powoli, niż dojść do tętna 190 i wymięknąć po 5 minutach. Cardio ma być takie, żebyś się spocił a nie pobił rekord świata.
Równolegle dołóż trochę pompek, podciągania australijskie, coś na core (może być hollow body, planki) - żeby nabierać pomału więcej siły. Bez szaleństw, wystarczy ze 3x w tygodniu. Może być siłownia, jeżeli bardziej lubisz. Ja nie lubiłem, wyjście na siłownię zabierało mi sporo czasu.

I życzę Ci dużo cierpliwości. Mnie zwalenie 25kg zajęło prawie dwa lata. Tego się nie da przeskoczyć. Żeby odwrócić wieloletnie wrzucanie nadmiaru kalorii do organizmu, trzeba pracować wytrwale przez długi czas. Siła i kondycja pojawi Ci się niejako przy okazji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/08/21 14:09 #67719 przez Dominik91
Replied by Dominik91 on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
A jak zacząć ćwiczyć , w sensie np jedna seria ćwiczeń jakaś przerwa i następna seria ? czy powinno się jakoś zacząć od 1 serii w danym dniu tylko? Bo w sumie nigdy nie wiedziałem jak podejść do powtórzeń czy 1 seria to nie za mało.

Zastanawiam się taki trening wrzucic w dni kiedy jestem na siłowni np przed zajęciami ze stretchingu i zdrowym kręgosłupem. + 1 dzień w domu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/08/21 19:31 #67721 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
Co do siłowni to ja za bardzo nie widzę sensu łączenia kalisteniki z siłownią. Jak już chcesz na siłownie i może będziesz pod opieką trenera to on dobierze odpowiedni trening. Wtedy jakbyś dwa dni chodził na siłke to jako 3 dzień bym sobie zapodał rower/ basen/ długi spacer. Miche musisz ogarnąć 124 w wieku 32 lat to musiałeś jeść dużo śmieciowego jedzenia. Na sam przód wywal jak pisał Maz cukier i słone przekąski , myślę , że to płus cardio i siłka już zrobi robotę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/08/21 20:06 #67722 przez Dominik91
Replied by Dominik91 on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
Tzn ja nie chcę na siłownie sztang itp. Zacząłem teraz chodzić na 2 proste zajęcia. Jedne to rozciąganie całego ciała a drugie to ćwiczenia wzmacniające mięśnie potrzebne do dźwigania kręgosłupa. i moim pytaniem było czy skoro już jestem na siłowni to jest tam kącik wolny gdzie mógłbym sobie porobić pompki czy te australijskie czy zwykłe czy lepiej w inne dni te ćwiczenia robić żeby nie jedno po drugim. o to bardziej pytałem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/08/21 22:37 #67723 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
Znaczy sama siłownia byłaby lepsza dla ciebie póki co. Mam na myśli , że kalistenika to ćwiczenia z własną masą ciała co może być bardzo trudne dla Ciebie. Na siłowni możesz np użyć wyciągu górnego jako zamiennika na podciąganie. Nic nie stoi na przeszkodzie , żebyś robił sobie też na tej siłce pompki i resztę ćwiczeń. Rób sobie wszystkie ćwiczenia na jednym treningu tylko objętość mała na początek ze 2-3 serie na ćwiczenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/08/22 07:20 #67724 przez Dominik91
Replied by Dominik91 on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
ok :) to zaczynam z ćwiczeniami. rozgladałem się tez już za jakąś dietą. Kuszą keto ale to zbyt drastyczne dla mnie. Znalazłem dietę dla cukrzyków która zawiera bardzo dużo warzywek i owoców i od tego tez chyba zacznę. wg kalkulatorów żeby chudnąć dzienne zapotrzebowanie moje to 2366 kcal
15% białka: 355 kcal = 89g
55% węglowodanów: 1301 kcal = 326g
30% tłuszczu: 710 kcal = 79g

to sobie spróbuję ułożyć jakiś plan i zacząć zrzucać te worki cementu z siebie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/08/23 00:42 #67726 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
Te kalorie co ustawiłeś to przy założeniu, że masz pracę siedzącą i nic nie trenujesz. Jeżeli wprowadzisz jakieś cardio i trening siłowy to ja bym pewnie koło 3000kkalc dał na początek i zobaczył czy spada. Tylko to przy założeniu , że sumiennie będziesz ćwiczył.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • fresz
  • fresz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki na cuda trzeba chwilkę poczekać
Więcej
2024/04/16 20:48 #67976 przez fresz
Replied by fresz on topic Dominik 32 lata 124kg 181cm
Na początek zacznij się ruszać i ważne żebyś był lekko głodny w dzień, bo ja np. nie zasnę głodny lub zasnę i budzę się po 2 godzinach. zacznij się ruszać i słuchaj organizmu, pójdziesz za ostro to się wypalisz i tyle dobrego z tego będzie
do tego woda pij wody ile wlezie z 4 litry dziennie jak dasz radę i masz jak

Zakręt jest jak bar wchodzisz bez gazu wychodzisz na.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Pepes
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum