× Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

Pomoc

Więcej
2023/02/20 10:36 - 2023/02/20 10:40 #67321 przez adamek99
Pomoc was created by adamek99
Witam, moimi celami są muscle up i l-sit, dopiero zaczynam z kalisteniką lecz baze już jakąś posiadam, chodziłem wcześniej na siłoiwnie 1.5 roku.
Rozpisałem sobie plan lecz potrzebuje pomocy czy jest on optymalny pod to co chce osiągnąć i czy dodać do niego troche ćwiczeń push bo praktycznie w ogóle ich tu nie ma. Z góry dziękuje za pomoc.

Mój plan wygląda następująco:
Poniedziałek:
Eksplozywne Podciąganie(bez kippingu) - 5x2
Podciąganie wysokie z kippingiem - 5x3
Podciąganie z ciężarem - 4x2 RIR 2
Archer Pull ups - 3x2-3 
Wtorek:
Próby L –sit do załamania techniki
L-sit ze zgiętymi nogami (progresowanie wiekszym wychyleniem nóg do przodu)
Wypychanie nóg do przodu - 5x5
Hollow body - 4 serie
Środa:
Mobilizacja 

Czwartek:
To samo co poniedziałek

Piątek:
To samo co Wtorek

Sobota:

Niedziela:
Mobilizacja


Nie wiem jak nazywają się te ćwiczenia nazwałem je po swojemu żeby wiedzieć o co mi chodzi xd
 
Ostatnia2023/02/20 10:40 edycja: adamek99 od. Powód: Dopowiedzenie kilku zdań

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/02/20 12:10 #67322 przez adamek99
Replied by adamek99 on topic Pomoc
Zapomniałem dodać w poniedziałek i czwartek na koncu Pike push ups 5x10-12 RIR 1
I zapomniałem dodać także, że przed każdym treningiem poświęcam 20 minut około na próby handstandu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/02/20 12:57 #67323 przez Maz
Replied by Maz on topic Pomoc
Dobrze, że chociaż te pike robisz. Na dłuższą metę dysproporcja pomiędzy push i pull spowoduje, że plecy Ci urosną, a klata nie. I to może spowodować zaburzenia sylwetki. Ale jeśli uparłeś się na muscle upa i l-sita, to ok. Tylko jak już zrobisz, wprowadź jakieś dipy i więcej pompek, żeby przez jakiś czas nadrobić różnice. Acha, nóg też nie ma

W sumie lepiej robić dużo pull i core, niż nie robić nic. Może nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale jestem zdania, że trening nawet niezupełnie zgodny z zasadami sztuki jest pożyteczny. Wyrabia Ci nawyk, odzwyczaja od siedzenia na kanapie i wzmacnia (przynajmniej część) mięśnie.

Poza tym dobrze, że masz konkretne cele, które naprawdę chcesz osiągnąć. To dodaje motywacji i uporu. Najgorzej, jak człowiek zaczyna ćwiczyć, bo ogólnie chce schudnąć / nabrać masy / poprawić sylwetkę / bo to zdrowo (niepotrzebne skreślić ). Wtedy motywacji zazwyczaj starcza na krótko.

Powodzenia i dawaj znać, jak Ci idzie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/02/24 16:18 #67327 przez adamek99
Replied by adamek99 on topic Pomoc
Dzięki wielkie za pomoc i motywacje! :D 
Pytanie, czy we wtorki i czwartki objętość na treningu nie jest za duża? Nie wiem jak obliczać tą objętość w statycznych ćwiczeniach.
Jestem po drugim treningu właśnie statyki i po pierwszym treningu nie czułem sie zregenerowany do końca. Też czasy holdów były mniejsze dziś niż we wtorek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/02/24 21:36 #67328 przez Maz
Replied by Maz on topic Pomoc
Brzuch się szybko regeneruje i nie powinno być problemów. Ale jeżeli boli, możesz trochę zmniejszyć ilości i czas trzymania.
Objętość można dobrać tylko eksperymentalnie. Przy danej intensywności i objętości powinieneś się zregenerować przez dwa dni. Ale dwa treningi to za mało, żeby coś stwierdzić. Jeśli dopiero zaczynasz, to normalne, że masz zakwasy. Zmniejsz ilości w kolejnym tygodniu i zobacz, jak będzie. Potem powoli dodawaj w kolejnych tygodniach bez zwiększania intensywności. Zakwasy powinny się uspokoić. 
Izometrie możesz w przybliżeniu liczyć: 2s = 1 powtórzenie. Ale to tylko teoria, bo w praktyce to samo hollow body może być łatwe, jak nogi są wyżej i super intensywne, jak są nisko. Tak samo z l-sitem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/03/09 13:28 #67357 przez Wariot
Replied by Wariot on topic Pomoc
Moim zdaniem jeśli chcesz nauczyć się MU to powinieneś głównie bazować na podciąganiu z ciężarem na róznych zakresach powtórzeń. Robienie eksplozywnych podciągnięć mija się z celem jeśli nie masz zbudowanej siły na co najmniej 1 RM połowy masy ciała. Po prostu im będziesz miał większy maks na 1 RM względem masy ciała tym będziesz bardziej eksplozywny i łatwiej będzie ci robić czyste MU. Także w mojej opinii robienie eksplozywnych podciągnięć mija się z celem i zbędnie ciebie męczą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Pepes
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.