Jak zredukować z kalistenika

Więcej
2023/07/03 19:59 #67590 przez Kubax113
Jak zredukować z kalistenika was created by Kubax113
Cześć, chciałbym zacząć trenować z własną masa ciała i przy okazji zrzucić parę kilogramów. Pytanie do was czy jest wogole taka możliwość? Mam 180cm i 108kg wagi, dietę m rozpisana. Sprzęt jakim dysponuje to poręcze do pompek, uchwyty do pompek, drążek(mam niskie pomieszczenie i muszę podwinąć nogi przy zwisie), koła gimnastyczne(powieszone na drążku), gumy oporowe i hantle regulowane po 30kg. Pompki na poręczach jak i zwykle nie robią wielkiego problemu, jestem w stanie zrobić od 10 do 30 dipów w kilku seriach ale strasznie kuleje u mnie podciąganie, maksymalnie raz czy dwa się podciągne. Jak na razie staram się robić pompki klasyczne, dipy, podciągania australijskie i przysiady z hantlami, czy taki trening da jakieś efekty? Dam radę zredukować ćwicząc z własną masa ciała do 85kg? Jesteście w stanie pomóc mi ułożyć trening i doradzić coś od siebie? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/07/04 14:37 #67592 przez Rabbek
Replied by Rabbek on topic Jak zredukować z kalistenika
Żeby zredukować musisz b być na deficycie kalorycznym. Najłatwiej będzie to osiągnąć licząc kalorie w fitatu lub myfitness pal. Sprzętu masz wystarczająco. Na początek zrób sobie 3 serie podciągnięć i dipów i ze 3 pompek i australijskich. Dorzuć coś na nogi np wykroki lub przysiady i coś na brzuch hollow body lub deska.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kubax113

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/07/04 14:47 #67593 przez Wariot
Replied by Wariot on topic Jak zredukować z kalistenika
Siemka , jeśli chodzi o zrzucenie masy ciała to praktycznie jest to możliwe do zrobienia nawet nie trenując nic , po prostu siedząc na tyłku w domu :side: Tylko to oczywiście będzie wymagało jedzenia o wiele mniejszej ilości kcal w porównaniu do osoby , która też próbuje chudnąć i trenuje. Przechodząc do konkretów do schudnięcia jest potrzebny DEFICYT KALORYCZNY , czyli spożywanie mniejszej ilości kcal niż potrzebujemy aby utrzymywać wagę. Bez tego nikt nigdy nie schudnął i nie schudnie aż do końca świata :side: Aby schudnać poleciłbym ci zainteresować się kwestią liczenia kalorii , makroskładników , aby nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych , wybierać lepsze , zdrowsze opcje po schudnięciu aby nie było efektu jojo i miało to wpływ nie tylko na jednorazowe schudnięcie a żeby mieć na resztę życia świadomość żywieniową. W kwestii tego żywienia , poleciłbym ci poczytać EBOOKA Michała Owczarzaka , on jest darmowy na stronie wkdzik z tego co pamiętam. Chyba się nazywał Fundamenty Odżywiania coś w tym stylu i tam jest wszystko mega fajnie prosto opisane co i jak działa , co robić , jak liczyć kcal.

Ogólnie trening z wykorzystaniem masy ciała , inaczej mówiąc trening siłowy podczas redukcji zawsze na propsie , bo on pozwala nam zachowywać mięśnie , a w twoim przypadku nawet budować redukując mase ciała. Przez co po zrzuceniu wagi nie będziemy wyglądać jak osoby , które nigdy nie trenowały. Ogólnie trening siłowy spala mało kcal , do tego dorzuciłbym jakąś forme cardio , lub jakąś aktywność (NIE JEST ONA OBOWIĄZKOWA , JEŚLI TRZYMASZ DEFICYT KALORII Z SAMEJ DIETY). Cardio po prostu jest narzędziem aby wygenerować ten deficyt kalorii i móc więcej zjeść redukując masę ciała :ohmy: Np. uwzgędniając liczbę kalorii każdego dnia bez cardio , wynosi 2300 aby chudnąć a z cardio moze wynosić 2800.

Sam na swoim przykładzie schudłem praktycznie 19kg nie robiąc cardio bo mi sie nie chcialo :D Liczyłem poprostu bardzo dokładnie kalorie , ale oczywiście musiałem ich jeść po prostu mniej niż jakbym robił cardio albo miał jakąs aktywność np. spacery.

Na twoim miejscu ustawiłbym sobie jakiś mniejszy cel wagi a nie 85kg bo to jest dość dużo schodząc ze 108. Daj sobie cel np. 95-100kg do końca września i jakiś cel treningowy np. 5 podciągnięć podchwytem.

Dam ci fun fact :D Schudnięcie jest 10 razy prostsze niż budowanie masy i siły :D I pamiętaj liczą się tylko czyny , konsekwencja i dobra zabawa z procesu.

Jeśli chodzi o plan mogę ci rozpisać , tylko napisz na ile dni w tygodniu , czy miałeś jakieś poważniejsze kontuzje. Diagnostyki przez internet niestety ci nie zrobię ale powiedzmy , że nie masz większych problemów z mobilnością :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Kubax113

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/07/04 15:07 #67595 przez Maz
Replied by Maz on topic Jak zredukować z kalistenika
Dasz radę, ale żaden trening nie pomoże, jak nie będziesz michy pilnował. Ja zwaliłem 25 kg już ładnych parę lat temu. Zrobiłem dwie modyfikacje - trening i zmiana jadłospisu.
Nie stosowałem diety, nie pilnowałem kalorii. Wywaliłem z lodówki wszystko, co ma cukier - słodycze, słodkie napoje, itp. Zero alkoholu, chipsów i innych przekąsek. Dołożyłem do wszystkiego sałatki - przed głównym posiłkiem albo razem z nim wtrajałem sałatkę z tego, co najbardziej lubię - pomidory, sałata, papryka, avocado i co tam jeszcze miałem pod ręką. Wtedy czułem się syty, a z głównego posiłku wchodzi połowę mniej naprawdę kalorycznych rzeczy. Zamiast przekąsek zastosowałem owoce - też te które lubię. Jesteś głodny wieczorem - zjedz dwa jabłka, jogurt.

No i codzienne ważenie - schodziło mi mniej więcej kilogram do dwóch miesięcznie. Po roku efekty były znakomite, po dwóch latach miałem 12-13% body fat, które trzymam do dzisiaj.
Musisz zmienić jadłospis. Oczywiście dieta pomoże szybciej, ale potem wraca się do starego sposobu odżywiania i masz jojo. Jak zmienisz przyzwyczajenia, masz gwarantowany efekt na długo.

Odnośnie treningu - trening przyspieszy spalanie kalorii, ale ma mały wpływ na redukcję. Równie dobrze można godzinę dziennie pospacerować szybszym tempem i będzie to samo. Za to nie pozwolisz spalić mięśni, nabędziesz siły i będziesz miał kondycję. Podciąganie jest bardzo ciężkim ćwiczeniem, możesz wspomóc się powerbandem na początku. Jak zwalisz z 5-10 kg będzie Ci dużo łatwiej... Ułóż sobie tygodniowy plan ćwiczeń (daj 2-3 dni treningowe i ze 2 dni spacerów albo cardio, reszta wolna) i staraj się go robić. Ćwiczenia te, które lubisz, bo inaczej nie starczy Ci zapału i wymiękniesz po miesiącu czy dwóch. Jak wypadnie jeden dzień nie ma problemu, świat się nie zawali. Ważne, żebyś zrobił przynajmniej po godzinie ruchu ze 4x w tygodniu.

Pamiętaj, żebyś nie robił rewolucji. Pomału wdrażaj zmiany diety i stopniowo rozkręcaj się z treningiem. Tu nie ma pośpiechu. Lepiej robić regularnie trochę, niż zacząć wariować na początku. Jak przesadzisz, po miesiącu będziesz zmęczony, bez energii i rzucisz to wszystko. Wtedy nici z efektów. Trening i odchudzanie to raczej maraton niż sprint. Musisz być cierpliwy i uparty, robić swoje. Zrobisz za dużo naraz - wypalisz się szybko. Rób tyle, żeby się zmęczyć, ale nie zamęczyć:) Trening ma być, jak mycie zębów. Robisz, bo masz w zwyczaju i tyle filozofii.
Wiem z doświadczenia, że prawie nigdy nie chce się zacząć treningu. Bywają takie dni, bardzo często. Na początek wrzuć coś łatwego na rozgrzewkę. Jak już zaczniesz, rozkręcisz się i z rozpędu zrobisz wszystko albo sporo.

Powodzenia!
Za tę wiadomość podziękował(a): Kubax113

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/07/04 15:21 #67596 przez Wariot
Replied by Wariot on topic Jak zredukować z kalistenika
Maz dobrze też pokazał , że jest też inna droga niż liczenie kcal w aplikacji jeśli jest to dla ciebie odrzucające :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Kubax113

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/07/04 19:15 - 2023/07/04 19:17 #67597 przez Kubax113
Replied by Kubax113 on topic Jak zredukować z kalistenika
Tak właśnie robię, używam fitatu. Jem normalnie ale liczę kalorie żeby trzymać się deficytu. Czyli mam robić podciąganie z gumą i dipy w superserii a potem pompki i australijskie podciąganie? Wystarczy po 8 powtórzeń na serię? I jak to wygląda? Mam robić superserie podciągania i dipów 3 serie a potem australijskie i pompki? Bede starał się przeplatać podciąganie z gumą z negatywnymi pociągnięciami, tak samo będę zmieniał gumy - raz cięższa raz lżejsza.
Ostatnia2023/07/04 19:17 edycja: Kubax113 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/07/05 09:13 #67599 przez Maz
Replied by Maz on topic Jak zredukować z kalistenika
Ja trzymam się zasady, żeby zrobić 60 powtórzeń danego ćwiczenia w tygodniu, żeby mieć progres. Może być trochę mniej. Ale tą ilość trzeba dopasować do intensywności. Jak robisz tylko 2 powtórzenia w podciąganiu, po 60 się zajedziesz i nabawisz kontuzji. I odwrotnie - jak umiesz zrobić 20 pompek, zrobienie 3 serii po 8 nie ma sensu, nawet nie poczujesz.
Ogólnie, jak zrobisz 2x albo 3x w tygodniu 3 serie po 8 powtórzeń, będzie w sam raz. Tyle, żeby te 8 było blisko maksymalnej ilości, jaką jesteś w stanie wykonać. Jak robisz 20 pompek - zrób je wolniej, zejdź niżej, albo dociąż nieco...
No i przerwy - jeśli 9-10 powtórzeń to Twój max w danym ćwiczeniu i robisz 8 powtórzeń w serii - zrób 2-3 minuty przerwy między seriami. Z zegarkiem w ręku. Inaczej nie dasz rady powtórzyć tej ilości w kolejnych seriach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/07/05 16:29 #67602 przez Kubax113
Replied by Kubax113 on topic Jak zredukować z kalistenika
Tyle razy się nie podciągnę ale rozumiem że ma wyglądać to tak np:

​​​​​​10 pompek
2 min przerwy5 podciągnięć 
2 min przerwy10 pompekItd...
tak samo dipy i australijskie tak?

A jeśli np chce ćwiczyć 3 razy w tygodniu co drugi dzień i np pompek jestem w stanie zrobić więcej niż 60 w skali tygodnia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/07/06 08:48 #67603 przez Maz
Replied by Maz on topic Jak zredukować z kalistenika
To co opisałeś, to są obwody. Masz dwie możliwości obwody, które wyglądają tak:

1 ćwiczenie jedna seria
2 ćwiczenie jedna seria
3 ćwiczenie jedna seria
I to jest obwód powtarzany kilka razy.
Przy takim układzie możesz skrócić odpoczynek, jeżeli kolejne ćwiczenia atakują inne partie mięśniowe. Jeśli je skrócisz, będziesz mocniej pracował nad wytrzymałością.

Ja ćwiczę w seriach, które wyglądają tak:

1 ćwiczenie 3-4 serie po kolei
2 ćwiczenie 3-4 serie po kolei
3 ćwiczenie 3-4 serie po kolei.
W takim układzie trzyma się dłuższe odpoczynki, żeby mięśnie zdążyły odpocząć, bo inaczej kolejna seria będzie spalona.

Wybierz taki układ, który bardziej Ci pasuje. Pompek rób tyle, ile dajesz radę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/07/06 18:01 #67606 przez Kubax113
Replied by Kubax113 on topic Jak zredukować z kalistenika
Dobra, czyli plan jest taki
-podciąganie nachwytem/podchwytem-dipy-pompki-podciaganie australijskie
-przysiady/wykroki z hantlami-hollow body
3 razy w tygodniu taki zestaw, może być? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/07/07 08:40 #67608 przez Maz
Replied by Maz on topic Jak zredukować z kalistenika
Bardzo dobrze, działaj! Zamień miejscami pompki i australijskie, żeby po dipach tricki zdążyły odpocząć.
I dawaj znać, jak Ci idzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/07/07 12:58 #67609 przez CHM13LU
Replied by CHM13LU on topic Jak zredukować z kalistenika
Dokładnie jak Maz powiedział, rób naprzemiennie ćwiczenia push/pull. Też uważam, że plan jest ok, więc ciśnij i powodzenia 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/07/19 15:06 #67636 przez Kubax113
Replied by Kubax113 on topic Jak zredukować z kalistenika
Możecie mi doradzic? Chce przenieść poręcze i podpory do pompek na piętro ale nie mam tam gdzie przymocować drążka, zastanawiam się nad zakupem tego:
allegro.pl/ofer...NEALw_wcB#
myślicie że będzie ok? Ma dużo pozytywnych opini.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/07/19 22:18 #67637 przez CHM13LU
Replied by CHM13LU on topic Jak zredukować z kalistenika
Będzie git :). Sam mam coś podobnego i daje radę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/09/10 15:44 #67752 przez koteł
Replied by koteł on topic Jak zredukować z kalistenika
Też posiadam od nich drążek tylko z lekkimi modyfikacjami chwytów i jest naprawdę dobry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/09/28 10:40 #67780 przez florian420
Replied by florian420 on topic Jak zredukować z kalistenika
wydaje sie spoko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum