× Jak żyć zdrowo, unikać kontuzji, oraz je leczyć.Jak żyć zdrowo, oraz jak unikać i leczyć kontuzje.

Ugryzł mnie kleszcz

Więcej
2023/06/08 17:13 #67553 przez konotacje11
Ugryzł mnie kleszcz was created by konotacje11
Ostatnio ugryzł mnie kleszcz było tak że siedziałem sobie przed komputerem i drapałem się po nodze i natrafiłem palcem na jakiś guzek to go wyrwałem wtedy patrzyłem w monitor jak go wyrywałem i myślałem że to zwykły strup i gdy położyłem rękę na stole to po palcu chodził mi kleszcz. Nie pamiętam jak go wyrwałem ale czułem palcami że (ten strup jak to wcześniej myślałem) trzymał się dosyć mocno. Ten kleszcz żyje i jest chudy ale podejrzewam że mógł być gruby tylko go źle wyrwałem i mógł wypluć podczas wyrywania wypitą krew pod skórę razem z boreliozą. Tego nie wiem. Czy gdyby kleszcz był gruby i by się go źle wyrywało to czy mógłby być chudy po wyrwaniu? Według mnie każde ugryzienie kleszcza z automatu oznacza boreliozę i jakieś być może inne choroby. Ten kleszcz jest cały i żywy i chodzi. Wsadziłem go do słoika. Codziennie się drapię po nodze tam przy jądrach. Torba jądrowa obciera mi nogę zawsze gdy chodzę i od kilku lat mam tam czerwoną plamę ale od obtarć i kilka razy dziennie się tam drapię to kilka godzin temu gdy się tam drapałem nic nie wyczuwałem. Dopiero teraz wyczułem. To było wczoraj 1 godzinie 1 w nocy. Teraz jest godzina 17 i nie mam rumienia odkleszczowego ale nadal się martwię. Czy powinienem dać tego kleszcza na badania na boreliozę czy nie zawsze wyjdzie z badania borelioza czy swoją krew na badania na boreliozę czy od razu lepiej wziąć jakieś leki albo antybiotyki? Tak wygląda ten kleszcz i ma 3 milimetry długości ale z licząc z nogami ma 5 milimetrów długości.
 
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Maz
  • Maz Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • A dream within a dream
Więcej
2023/06/08 21:49 #67555 przez Maz
Replied by Maz on topic Ugryzł mnie kleszcz
Witam w klubie:)
Oddaj kleszcza do badania, nie ma co ryzykować. Jak coś znajdą, do lekarza. 
U mojego była borelia, łykałem antybiotyk przez 3 tygodnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: PepesRabbek
 

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

 

Trening dla osób początkujących

 

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

facebook

 

Ostatnio na forum