Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim poprosisz o trening zapoznaj się z wątkami przypiętymi.........

TEMAT: Pomoc w ułożeniu planu :)

Pomoc w ułożeniu planu :) 2017/01/10 14:28 #32614

Wzrost:176
Waga:78

Ilość wykonanych pompek: 45-50 wąskich dosyć
Ilość wykonanych podciągnięć (nachwyt i podchwyt): nachwyt 23-25, podchwyt hmm pewnie nawet i wiecej
Ilość wykonanych przysiadów: 60 bez problemu

Kiedy ostatni przebiegłeś/aś 0,5km, kiedy 2km, a kiedy 5km: krótkie dystanse dosyć często, 5km rzadziej,średnio lubię biegać,do tej pory raz w tygodniu gram na orliku więc tam dbam o kondycję
Ogólny stan fizyczny (słaby, średni, dobry, super):dobry
Uprawiane aktywności fizyczne (rower, bieganie, siłownia, ?):rower,biegać jak wspomniałem niezbyt lubię,czasami z ciężarami ćwiczę w domu.
Jeśli ostatni trenowałeś cokolwiek (Siłownia, Street Worout, Crossfit, Boks...), to tu podaj jak wyglądał twój trening (plan treningowy, ciężar, jakie ćwiczenia ile serii, ...):

Ćwiczę około 1,5 roku, z czego większą część zajęły podchody do p90x które skończyłem dopiero za 3 razem ale od tego sie wzmocniłem,potem rutyny madbarz dość chaotycznie ale zawsze coś,potem treningi od bar brothers,potem trochę samemu starałem sie dobierać ćwiczenia plus trochę statyki i ćwiczenia pod figury,do tej pory to wyglądało to tak że ćwiczyłem przeważnie poszczególne partie w jakiś dzień,jednak postanowiłem napisać nowy plan z uwzględnieniem słabych partii czyli barki i na rozciąganiu też by mi zależało :)

Póki co podzieliłem sobie to na push/ pull /legs z drobymi zmianami

Oczywiście każdy trening zaczynam od rozgrzewki, następnie około 10 minut na support na kółkach lub próby handstandu

1. dzień bo połączone push / pull z nastawieniem na ćwiczenia mocno dynamiczne,trening polega na zaczynaniu od najtrudniejszych wariantów,potem przejście na lżejszy:

kipping muscle ups>clap pull ups>high pull ups>pullovers docelowa ilość serii i powtórzeń : 4-5 serii 8-12 powtórzeń
wide clap pushups>clap pushups

2. push siła - ćwiczenia po kolei, nie obwodowo ,serie i powtórzenia jak wyżej
pike pushups
ring dips
archer pushups

3. pull siła
one arm assisted pullups
tuck front lever row
ring pullups

4. core
tutaj głównie pracuję nad l sitem,progresje żeby się wzmocnić,wznosy nóg z ziemi,jeśli starcza siły to dobijam się na drążku jeszcze a zaczynam od sylwetek gimnastycznych np. 2 razy 45 sec hollow body i arch body.

5. nogi głównie chciałbym tutaj popracować z ciężarami,ale ostrożnie ze wzlędu na przebytą kontuzję,na początek może bulgarskie przysiady,lekki martwy ciąg itp? liczę na waszą pomoc :)

6. dzień z obciążeniem
pullups
dips
pushups

7. i tutaj mam dylemat,ćwiczę testowo tym planem od tygodnia i w założeniu nie chciałem patrzeć na to ile razy jest w tygodniu tylko podzielić to jakby na cykl,pod dniu z obciązeniem powtórzyć push,pull jednak trochę zróżnicować ćwiczenia i wtedy poświecić jeden pełny dzień na yogę,potem dzień przerwy lub nawet dwa i zacząć od nowa,tylko pytanie czy to ma sens?czy przekombinowane?Mam nadzieję że pomożecie mi to logicznie ułożyć :)

Przebyte kontuzje, urazy: Większość to przejściowe np. lekko nadwyrężony nadgarstek,jedyny poważny uraz to naderwany dwugłowy uda
Czy teraz coś boli: Czasem czuję dyskomfort w prawym barku ale mam wrażenie że to słaba mobilność choć może ćwiczenia rozciągające i poprawiające mobilność by pomogły.

Jak często chcesz/możesz trenować:docelowo 5-6 razy w tygodniu
Gdzie będą się odbywały twoje treningi (Dom, Siłownie, Park SW):dom,siłownia na poddaszu,park sw, do dyspozycji również mam kółka gimnastyczne
Co chcesz osiągnąć (schudnąć, złapać masę, poprawić wyniki w pompkach, nauka trików, ?..):głównie siła,w tym roku zamierzam sie nauczyć kilku figur więc chcę żeby progres w końcu szedł liniowo
Co masz do dyspozycji (drążek w futrynie, drążek szeroki na świeżym powietrzu, park do SW, siłownia, ?.):park sw,dom,poddasze z ciężarami,drążek w domu,kółka gimnastyczne,ab wheel
Co preferujesz: Kalistenika czy Street Workout? Raczej trochę tego i trochę tego jednak bardziej w kierunku street workout,choć jednak zimę przećwiczę większość w domu więc :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w ułożeniu planu :) 2017/01/10 16:17 #32625

• zulco
  • zulco Avatar
  • Administrator
  • Żeby dojść do źródła trzeba iść pod prąd.
  • Podziękowania: 307
  • Oklaski: 87
Ja tam nie lubię podciągania na kółkach. Wolał bym na drążku.

Trzeciego dnia masz progresję fronta. Nie lepiej się skupić na podciąganiu.

Siódmego dnia może lepiej właśnie samo rozciąganie. A od poniedziałku ponownie w kierat.

Dosyć mała różnorodność ćwiczeń. Ja wolał bym w push mieć około 5-6 ćwiczeń.
Trening z własną masą ciała.
Workout Polska - Street Workout i Kalistenika
http://workout-polska.pl

Pomoc w ułożeniu planu :) 2017/01/10 16:29 #32628

Witam na na forum :D Tak myślałem że napiszesz że mała objętość w push ale generalnie teraz robiłem tak ze 7 jeszcze znów push,potem pull i dopiero rozciąganie i wtedy w push więcej ćwiczyłem balans np handstand,frogstand,potem HSPU i np pompki na kołkach.Rozumiem z kółkami, nie każdy je lubi,dla mnie ćwiczenia na nich są wymagające a chciałem dorzucić ćwiczenie w innej płaszczyznie a przecież nie będę robił zwykłego wiosłowania :) Z kolei w dniu pull bym ćwiczył pod typewritter pullups,przytrzymania izometryczne itp bo czuję się w tym słaby. Trening w dużej mierze opierałem na tutorialach Dominika Sky'a którego chyba również lubisz z tego co zauważyłem na forum.Więc podsumowując,lepiej nie komplikować i po prostu te dwa dni które teraz dopisałem jakoś rozdzielić na tamte żeby objętość była większa? Jakbyś to przykładowo inaczej zaproponował?

Pomoc w ułożeniu planu :) 2017/01/10 21:58 #32643

• zulco
  • zulco Avatar
  • Administrator
Ja lubię kółka, tylko podciąganie jakoś mi nie pasi. Sam nie wiem czemu.

Ogólnie to trening w obecnej wersji jest ok. Wersja typowo na masę (tak mi się wydaje).

Nie wiem tylko co miałeś na myśli w pierwszym pytaniu, bo się pogubiłem.
Drugie pytanie: Core rozbił bym sobie na dwa dni i wcisną w dwa inne treningi. 5,6,7 bym przesuną by startowało od 4.
Do pull i push dodał bym po jednym ćwiczeniu. Po rozgrzewce więcej trików bym progresował... chyba tyle. ale to tylko jedna z wersji.

Pomoc w ułożeniu planu :) 2017/01/10 22:20 #32647

w pierwszym pytaniu chodziło mi to że zamysł tego treningu był taki ze te push pull sie potem powtarza jednak z innymi ćwiczeniami.Czyli np. :

1 dynamika
2push
3pull
4core
5.legs
6.obciążenie
i teraz 7 i 8 znów push i pull ale inne ćwiczenia np:
7 push - handstand przy ścianie,próby wolnostojąc,frogstand/ring pushups/ring flys i może coś jeszcze
8 pull - L sit pull ups/side to side pullups(ogólnie progresywnie do typewriters)/close i wide grip pullups ostatnie powtórzenia z przytrzymaniem
9 yoga

Ogólnie problem z tym 7 i 8 jest taki ze chciałem po prostu zróżnicować trochę ćwiczenia tylko nie wiem jakie dać już skoro np pike pushups były wcześniej :/
9 rozciąganie i potem od nowa

Co do dodania ćwiczeń do pull dodam jeszcze np chin upy na kółkach a do push np. hindu pushups wykonywane powoli,chyba że proponujesz coś innego?

Pomoc w ułożeniu planu :) 2017/01/10 22:40 #32653

• zulco
  • zulco Avatar
  • Administrator
Jak robisz sporo progresji do HS, to barkom wystarczy chyba wrażeń.
bardziej może jeszcze jakieś odmiany dipów. Może na drążku, może nawet na krześle, bo lepsza pompa jak się zrobi z 50.

Ćwiczenia podmieniać czasem to dobry pomysł.
Moderatorzy: Pepes

facebook

Wszyscy ludzie upadają,
tyle że Ci Wielcy potrafią iść z obdartym kolanem.

Kalendarz

Jan 2017

Zulco

Kalendarz Workout Polska
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
piksel black

Ostatnio na forum

Rutyny MadBarz

Zapraszamy do nowo utworzonej galerii z rutynami MadBarz.

Galeria MadBarz

Beginner

Medium

Hard

UWAGA!!!

Ćwiczenia wykonywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Szczególnie bardziej efektowne triki wykonywane na wysokości zagrażają bezpieczeństwu twojemu i innych.

Zawsze zachowaj ostrożność podczas wykonywania trików.

Jeśli doszło do jakiegokolwiek wypadku nie zwlekaj:

Dzwoń na numer 112.

Telefon 112

Kalistenika - Trening w domu

Kalistenika Trening

Chciałbyś zacząć trenować kalistenikę, ale nie wiesz od czego zacząć?

A może po prostu szukasz sposobu żeby w prosty sposób poprawić swoją kondycję?

W poniższym artykule znajdziesz gotowy trening wraz z przykładami ćwiczeń które możesz wykonywać w domu, bez absolutnie żadnego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się jakie to proste:

Trening dla osób początkujących

Human Flag

Human flag

Zapraszamy na nasz wideotutorial na którym dowiecie się jakie ćwiczenia wykonywać, żeby opanować Human Flag.

Miłego oglądania, trenowania i powiewania na wietrze.

Migawka - Losowe artykuły

Kobiety w Street Workout

Kto powiedział że Street Workout jest tylko dla mężczyzn. Kobiety również świetnie się w nim odnajdują odnajdują. Postaramy się zachęcić Was do trenowania Street Workout zamieszczając kilka filmików z udziałem kobiet.  

Więcej…

II Mistrzostwa Polski w Muscle Up na Fit & Sport Show

Podczas pierwszego dnia targów Fit & Sport Show odbyły się długozapowiadane II Mistrzostwa Polski w Muscle Up. Zawody te są organizowane przez Sportowe Forum Dyskusyjne SFD. ...

Więcej…

Recenzja z otwarcia Street Workout Parku Bemowo

Otwarcie Street Workout Parku mamy już za sobą. Organizatorzy zadbali o świetną atmosferę i nie pozwolili, by było nudno. Pogoda dopisała. Ludzie dopisali. Czego chcieć więcej?...  

Więcej…

Wyszukiwarka

Workout Polska

Copyright © 2015 - roothelp.pl.